Być razem – wystawa poplenerowa

Tło: granatowe, upstrzone wielobarwnymi abstrakcyjnymi elementami. Tekst: Miejska Biblioteka Publiczna w Jaworznie. Być razem. Wystawa poplenerowa Regionalnego Stowarzyszenia Twórców Kultury „Grupa na Zamku" z Oświęcimia. Od 24 sierpnia do 13 września 2022r. Finisaż 9 września 2022, godz. 17:00. Galeria ExLibris. Pod tekstem znajdują się miniatury obrazów. 1. Postać, ubrana w niebieską pelerynę, czerwony kapelusz i pasiasty szalik, idzie drogą wśród zielonych pól. 2. Martwa natura: na stole, przykrytym białym obrusem, stoi wazon pełny herbacianych róż. 3. Na obrazie, przedstawiającym trio muzyków, dominują odcienie żółci, pomarańczu, brązu i czerni. Postacie muzyków są uproszczone, pozbawione twarzy, gdyż najważniejsze jest, że pierwszy gra na fortepianie, drugi na perkusji, a trzeci na gitarze. Logo: MBP Jaworzno, Jaworzno – źródło energii, RSTK „Grupa na Zamku" Oświęcim.

Być razem – wystawa poplenerowa

Miejska Biblioteka Publiczna w Jaworznie serdecznie zaprasza do obejrzenia wystawy pt. „Być razem”, którą od 24 sierpnia 2022 r. prezentować będziemy w bibliotecznej Galerii ExLibris. Ekspozycja, składająca się z kilkudziesięciu obrazów, to efekt twórczej działalności artystów Regionalnego Stowarzyszenia Twórców Kultury w Oświęcimiu. Wszystkie prace powstały w trakcie pleneru malarskiego, który odbył się w Bukowinie Tatrzańskiej w dniach 19-26.02.2022 r. Wydarzenie to stanowiło kontynuację wieloletnich tradycji plenerów, organizowanych przez oświęcimskie RSTK. Wystawa obejmuje obrazy o różnorodnej tematyce, ukazujące indywidualną wrażliwość artystów, posługujących się ciekawymi technikami plastycznymi. Finisaż, uroczyście zamykający prezentację, odbędzie się 9 września br. o godz. 17.00.

24 sie 2022 - 13 wrz 2022

Cały dzień