Cztery pory roku w obrazie tworzone z pasją i zamiłowaniem do piękna. Wystawa malarstwa podopiecznych Klubu Senior+.

Na seledynowym tle, którego ramy wyznaczają liście w różnych odcieniach zieloni, znajduje się tekst: Miejska Biblioteka Publiczna w Jaworznie, Cztery pory roku w obrazie, tworzonym z pasją i zamiłowaniem do piękna, Wystawa prac uczestników Klubu Senior+, Galeria ExLibris, 15 lutego – 13 marca 2022 r. U dołu plakatu 3 loga.

Nigdy nie jest za późno, żeby rzucić wszystko… i zacząć malować. Jedna z najsłynniejszych amerykańskich malarek, przedstawicielka sztuki naiwnej – Grandma Moses, po raz pierwszy sięgnęła po pędzel, gdy miała 70 lat. Sztuka to jedna z niewielu dziedzin, w której można się zanurzyć w każdym wieku.
W dniach 15 lutego – 13 marca 2022 r. zapraszamy do Galerii ExLibris na wystawę prac podopiecznych Klubu Senior+. Artyści podzielą się z nami swoją malarską wizją przyrody w poszczególnych porach roku. Wiosną ta przyroda budzi się do życia łąką pełną barwnych kwiatów, latem nabiera formy morskiego krajobrazu i wreszcie na jesień staje się gubiącym liście drzewem. A za moment nadejdzie przecież zima.
Nigdy nie jest za późno, żeby zacząć. Artystą jest się zawsze. Trzeba tylko odwagi, by to wydobyć na światło dzienne.
Wernisaż, uroczyście otwierający prezentację, odbędzie się 15 lutego o godz. 16.30. Ze względu na obostrzenia uwarunkowane pandemią, liczba uczestników wydarzenia będzie ograniczona.

Relacja

W dniu 15.02.2022 r. odbyło się uroczyste otwarcie wystawy pt. „Cztery pory roku
w obrazie, tworzonym z pasją i zamiłowaniem do piękna”. Na ekspozycję składają się obrazy namalowane przez uczestników Klubu Senior +, prowadzonego przez Bronisławę Zarzeczną. To co zachwyciło i zainspirowało artystów do namalowania swych dzieł, to piękno i zmienność otaczającej nas przyrody, uchwyconych w poszczególnych porach roku. Wystawę możemy oglądać w bibliotecznej Galerii ExLibris do 13.03.2022 r. Serdecznie zapraszamy.

15 lut 2022 - 13 mar 2022