Fanfik-book. Konkurs dla uczestników warsztatów

Na białym tle pas z żółtymi plamami imitującymi farbę nakładaną pędzlem obok tekst: FANFIK-BOOK, Konkurs literacki dla uczestników warsztatów - rozstrzygnięcie. Logotypy: projektu, biblioteki, ministerstwa, Jaworzna, 120-lecia nadania Jaworznu praw miejskich, TVP Kultura, EXTRA Jaworzno, Puls Jaworzna, SBP.

Fanfik-book. Konkurs dla uczestników warsztatów

Czytanie lektur nie musi być nudne ani żmudne. Nawet postaci z tzw. żelaznego kanonu mogą zawładnąć naszą wyobraźnią, a opowiadana historia inspirować do dywagacji nad ich dalszymi losami lub innymi wariantami rozwiązań fabularnych. Właśnie tym zabiegom poświęcone zostały zajęcia literackie, prowadzone przez pisarkę Beatę Ostrowicką. Trzy klasy dzieci i młodzieży uczestniczyły łącznie w sześciu spotkaniach i wspólnie rozmyślały nad nowymi wątkami utworów: „Lalka” (młodzież z I Liceum Ogólnokształcącego w Jaworznie), „Zemsta” (uczniowie Szkoły Podstawowej nr 3 w Jaworznie) oraz „Hobbit, czyli tam i z powrotem” (uczniowie Szkoły Podstawowej nr 6 w Jaworznie). Biorący udział w warsztatach, oprócz pracy podczas spotkań, zachęcani byli do doszlifowania swoich pomysłów i zgłoszenia gotowych do konkursu. Najaktywniejsza okazała się najstarsza grupa i to właśnie prace licealistów nagrodzimy podczas oficjalnego ogłoszenia wyników, które nastąpi 24 czerwca o godz. 11.00.

Wydarzenie zorganizowane zostanie w ramach cyklu Fanfik-book, stanowiącego element projektu „Performatywna książka. Performatywna Biblioteka. Edycja 3”. Przedsięwzięcie dofinansowano ze środków Ministra Kultury, Dziedzictwa Narodowego i Sportu pochodzących z Funduszu Promocji Kultury.

Wyniki konkursu:

I miejsce
Aneta Chłosta

II miejsce
Olga Stępień

III miejsce
Konrad Dubiel

Wyróżnienia otrzymali:

Roksana Kondoszek, Tomasz Oskierko, Marcel Sikora

FOTORELACJA

Dyrektor – Monika Rejdych wita laureatów konkursu siedzących na krzesłach w holu Biblioteki Głównej. Po prawej stronie widać Galerię ExLibris z bieżącą ekspozycją, po lewej nagrody w papierowych torbach.

24 cze 2021