Fotoplener „Zielone książki”

Grafika: 1. cztery ramki z tekstem - jedna zielona i trzy czarne. 2. Grafika przedstawiająca zielone drzewo z aparatem fotograficznym w miejscu korony. Tekst: Energia Słowa. Posadź słowo w Bibliotece. Zielone Książki – Fotoplener. Prowadząca: Adrianna Pohl-Gasidło – artystka fotografii. Terminy: 7 października 2022r., godzina 15:30; 8 października 2022r., godz. 9:30; 14 października, godz. 15:30. Miejsce: Miejska Biblioteka Publiczna w Jaworznie, Rynek Główny 17. Zapisy na warsztaty fotograficzno-artystyczne w Czytelni Naukowej i Czasopism (tel: 32 751 91 92, nr wewnętrzny: 2 223). Poniżej zamieszczono logo Ministerstwa z dopiskiem: Projekt dofinansowano ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego pochodzących z Funduszu Promocji Kultury. Organizatorzy: MBP Jaworzno, Jaworzno-źródło energii. Patroni Medialni: Puls Jaworzna, Extra Jaworzno, sbp.pl, radio eM, Gazeta Jaworznicka, Żółty Jeż.

Fotoplener „Zielone książki”

W ramach projektu „Energia słowa” serdecznie zapraszamy młodzież na kreatywne warsztaty przygotowane w ramach cyklu POSADŹ SŁOWO. W oparciu o książki poświęcone przyrodzie i ekologii, zarówno te beletrystyczne, jak i popularnonaukowe, uczestnicy pod okiem artystki fotografii, Adrianny Pohl-Gasidło, zapoznają się z podstawową wiedzą dotyczącą robienia zdjęć oraz wyruszą w plener, by wkomponować wybrane przez siebie książki w naturalny, zielony krajobraz Jaworzna i tam je sfotografować. Efekty warsztatów w postaci zdjęć będziemy mogli podziwiać na wernisażu towarzyszącym podsumowaniu projektu.

Zajęcia odbędą się 7 i 14 października o godz. 15.30. oraz 8 października o 9.30. Wszystkie poprowadzi Pani Adrianna Pohl-Gasidło. Zapisy przyjmowane są w Czytelni Naukowej i pod nr tel. 32 751-91-92 wew. 2 223. Liczba miejsc ograniczona.
Zapraszamy serdecznie!
Projekt „Energia słowa” otrzymał dofinansowanie ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego pochodzących z Funduszu Promocji Kultury.

Relacja

7, 8 i 14 października br, w ramach realizacji projektu „Energia słowa”, odbyły się warsztaty pn. ZIELONE KSIĄŻKI, na których licealiści z I LO im. Tadeusza Kościuszki w Jaworznie, pod uważną opieką Adrianny Pohl-Gasidło, uczyli się fotografować przyrodę.
Na pierwszych zajęciach prowadząca zapoznała młodzież z podstawowymi wiadomościami dotyczącymi wykonywania zdjęć. Na kolejnych, uczestnicy, zainspirowani wybranymi i przeczytanymi wcześniej książkami, wyruszyli w plener, aby głębiej i uważniej spojrzeć na otaczającą naturę oraz uwiecznić ją na fotografiach. Podczas ostatniego spotkania Pani Adrianna omawiała wykonane przez każdego z uczniów zdjęcia, dokonywała niezbędnej korekty, tłumaczyła jej przyczynę i efekt oraz wybierała, wraz z młodymi ludźmi, najlepsze prace do finałowej ekspozycji pt. KSIĄŻKA? LUBIĘ! Wszystkie osoby, biorące udział w warsztatach, zaprezentowały na wystawie cykl złożony z trzech zdjęć. Ich różnorodność tematyczna, sposób patrzenia i kolorystyka sprawiły, że prezentacja jest niezwykle inspirująca i ciekawa. Fotografie wyeksponowane będą w Galerii Exlibris Biblioteki Głównej do 18 listopada 2022 r. Serdecznie zapraszamy do ich obejrzenia.

07 paź 2022