Grzegorz Kasdepke – finał cyklu Fanfik-book

Na białym tle pas z żółtymi plamami imitującymi farbę nakładaną pędzlem obok tekst: FANFIK-BOOK, Finał dla najmłodszych spotkanie autorskie z Grzegorzem Kasdepke, dwunasty października 2021 godzina 11.30. Logotypy: projektu, biblioteki, ministerstwa, Jaworzna, 120-lecia nadania Jaworznu praw miejskich, TVP Kultura, EXTRA Jaworzno, Puls Jaworzna, SBP.

Grzegorz Kasdepke – finał cyklu Fanfik-book

Grzegorz Kasdepke – finał cyklu Fanfik-bookw

12 października o godz. 11.30, Miejska Biblioteka w Jaworznie zaprasza na spotkanie z jednym z najpopularniejszych polskich pisarzy dla dzieci i młodzieży – Grzegorzem Kasdepke. Autor debiutował w 1995 roku książką pod tytułem „Miasteczko misiów”. Na wielki sukces musiał jednak jeszcze poczekać. Osiągnął go 6 lat później za sprawą „Kacperiady”, którą uznano za Książkę Roku Polskiej Sekcji IBBY (Stowarzyszenia Przyjaciół Książki dla Młodych). Za publikację otrzymał także Nagrodę Literacką im. Kornela Makuszyńskiego. Jednak najbardziej znanym bohaterem wykreowanym przez Grzegorza Kasdepke jest detektyw Pozytywka. Dużą popularnością cieszą się też pozycje o przygodach bliźniaków – Kuby i Buby. Poza literaturą młodzieżową i dziecięcą, Grzegorz Kasdepke zajmuje się również pisaniem scenariuszy do programów telewizyjnych, słuchowisk radiowych, a nawet seriali. Współpracował z producentami takich tytułów jak „Budzik”, „Podwieczorek u Mini i Maxa” czy „Klan”.

Wydarzenie odbędzie się jako finał cyklu Fanfik-book, w ramach realizacji trzeciej edycji projektu „Performatywna książka. Performatywna Biblioteka”, dofinansowanego ze środków Ministra Kultury, Dziedzictwa Narodowego i Sportu pochodzących z Funduszu Promocji Kultury.

Tło: fragment wnętrza oszklonego pomieszczenia, na pierwszym planie widać siedzących przy stoliku mężczyznę – Grzegorza Kasdepkę oraz kobietę – prowadzącą spotkanie.

Tło: fragment wnętrza oszklonego pomieszczenia, widać siedzących przy stoliku mężczyznę – Grzegorza Kasdepkę oraz kobietę – prowadzącą spotkanie. Na pierwszym planie można dostrzec kilku, siedzących tyłem do aparatu, uczestników spotkania. Po prawej stronie stoi kobieta, a tuż obok niej chłopiec.

Tło: fragment wnętrza oszklonego pomieszczenia, na pierwszym planie widać siedzącego przy stoliku mężczyznę – Grzegorza Kasdepkę, który składa autograf w otwartej książce. Tuż obok niego, tyłem do aparatu, stoi dziewczynka, czekająca na podpis. 2.

Tło: fragment paneli wystawienniczych koloru szarego, widoczna marmurowa podłoga koloru beżowego. Na pierwszym planie widać siedzącego przy stoliku mężczyznę – Grzegorza Kasdepkę, który składa autograf w otwartej książce. Tuż obok niego, stoi chłopiec, czekający na podpis.

Zdjęcie przedstawia siedzącego przy stoliku mężczyznę – Grzegorza Kasdepkę, który składa autograf w otwartej książce. Tuż obok niego, tyłem do aparatu, stoi dziewczynka, czekająca na podpis.

Tło: fragment wnętrza oszklonego pomieszczenia, widać siedzących przy stoliku mężczyznę – Grzegorza Kasdepkę oraz kobietę – prowadzącą spotkanie. Na pierwszym planie można dostrzec kilku, siedzących tyłem do aparatu, uczestników spotkania. Po prawej stronie stoi, nachylona nad czytającą dziewczynką, kobieta.

Sympatyczne bliźnięta: Kuba i Buba, dociekliwy detektyw Pozytywka, czy pełen energii i pomysłów Kacperek, to najbardziej znani, ale nie jedyni bohaterowie książek Grzegorza Kasdepke, który 12 października br. spotkał się w Bibliotece Głównej z uczniami klasy III Szkoły Podstawowej nr 6 w Jaworznie. Dzieci z zaciekawieniem i uwagą słuchały opowieści naszego gościa i zasypały go gradem pytań. Po spotkaniu przed autorem ustawiła się kolejka spragnionych autografów i dedykacji fanów, a także zostało wykonane pamiątkowe zdjęcie do kroniki szkolnej.

Wydarzenia zorganizowane zostało w ramach cyklu FANFIK-BOOK w związku z realizacją trzeciej edycji projektu „Performatywna książka. Performatywna Biblioteka”, dofinansowanego ze środków Ministra Kultury, Dziedzictwa Narodowego i Sportu pochodzących z Funduszu Promocji Kultury.

12 paź 2021