Historia Mówiona. Wojenne wspomnienia Józefy Posch-Kotyrby.

Tło: pomarańczowe, z dużym mikrofonem umieszczonym w centrum plakatu. Tekst: Miejska Biblioteka Publiczna w Jaworznie. Dział Informacji Regionalnej. Historia Mówiona. Wojenne wspomnienia Józefy Posch-Kotyrby. Logo: biblioteki i Jaworzna – źródła energii.

Historia Mówiona. Wojenne wspomnienia Józefy Posch-Kotyrby.

Wspomnienia, choć często ulotne, są dla wielu z nas najcenniejszym skarbem. Niestety zdarza się, że obrazy zapisane w naszej pamięci nie niosą ze sobą radości i ciepła, ale kojarzą się ze smutkiem i trudem życia. Takie historie, zwłaszcza związane z przeżytą wojną, powinny być przekazywane kolejnym pokoleniom, w ramach przestrogi i niezwykle ważnej lekcji. W ramach cyklu Historia Mówiona, zapraszamy do wysłuchania wywiadu z panią Józefą Posch-Kotyrbą – jaworznianką, która wraz z rodzeństwem przeżyła aresztowanie i pobyt w kilku obozach koncentracyjnych podczas II wojny światowej.

Transkrypcja

10 lut 2023