Jaworznicki Słownik Biograficzny – spotkania autorskie

Na białym tle rozrzucone czarne i zielone litery: JBS, na środku tekst: Jaworznicki Słownik Biograficzny spotkania autorskie, szesnasty września 2021, godziny: 11.00 – dla młodzieży, 17.00 – dla dorosłych. Logotypy: biblioteki, Jaworzna – źródła energii, studwudziestolecia nadania Jaworznu praw miejskich.

Jaworznicki Słownik Biograficzny – spotkania autorskie

Z ogromną radością informujemy, że już wkrótce ukaże się I tom Jaworznickiego Słownika Biograficznego. Miejska Biblioteka Publiczna w Jaworznie miała zaszczyt i wielką przyjemność zaangażować się w powstanie tego niezwykłego wydawnictwa. Idąc śladami wybitnych jednostek możemy prześledzić zmiany, jakie zachodziły w społeczności naszego miasta. Fascynujące odkrycia i szereg nieznanych dotąd faktów, po raz pierwszy ujęto w jednym wydawnictwie. Stało się to możliwe dzięki wsparciu Prezydenta Miasta Jaworzna Pawła Silberta oraz ogromnemu zapałowi i pasji rodzimych badaczy, od lat zaangażowanych w tropienie śladów historii regionu. Publikacja jest owocem pracy zespołu redakcyjnego pod przewodnictwem Marii Leś-Runickiej. Okazją do poznania autorów będą dwa spotkania, podczas których wydawnictwo będzie miało swoją premierową odsłonę. Zapraszamy 16 września br., o godz. 11.00 – młodzież, o 17.00 – osoby dorosłe.

Liczba miejsc na spotkanie ograniczona! Wejściówki do odbioru w Punkcie Informacji Turystycznej od 13 września od godz. 17.00.

FOTORELACJA

W audytorium przy stoliku siedzą dwie autorki Jaworznickiego Słownika Biograficznego Maria Leś Runicka i Iwona Brandys. Obok na biurku, w ramach dekoracji, na sztaludze stoi egzemplarz publikacji oraz wrzos.

W holu Biblioteki, na tle banera z Exlibrisem, przy stoliku nakrytym czarnym suknem, siedzą zespół redakcyjny Jaworznickiego Słownika Biograficznego: od prawej strony dr Marek Grabski, dr Karin Wawrzynek, Maria Leś Runicka i Iwona Brandys. Z mikrofonem w ręku siedzi prowadząca spotkanie Monika Rejdych.

Hol Biblioteki, przy stoliku siedzą od lewej strony dr Karin Wawrzynek i dr Marek Grabski, który w ręku trzyma mikrofon. Na stoliku karafki z wodą, szklanki oraz egzemplarze Jaworznickiego Słownika Biograficznego. Przed stolikiem stoi bukiet herbacianych róż.

Hol Biblioteki, przy stoliku siedzą od prawej strony: Monika Rejdych, Iwona Brandys, Maria Leś Runicka, która trzyma w ręku mikrofon oraz dr Marek Grabski. Przed stolikiem bukiet herbacianych róż. Za gośćmi spotkania czarne pianino, na którym stoi wrzos.

Hol Biblioteki, w dalekim planie wystawa towarzysząca promocji książki. Po prawej stronie przy stoliku siedzą: prowadząca spotkanie i zespół redakcyjny Jaworznickiego Słownika Biograficznego. Po lewej stronie uczestnicy spotkania.

Hol Biblioteki, przed pianinem, na którym stoi wrzos, stoi Jerzy Gut , w ręce trzyma mikrofon. Z jego prawej strony siedzi prowadząca spotkanie Monika Rejdych. Na pierwszym planie uczestnicy spotkania .

Hol Biblioteki, na tle wystawy w Galerii siedzą uczestnicy spotkania, wśród nich z mikrofonem w ręce siedzi Kaja Kwadrans, autorka szaty graficznej promowanej publikacji.

Hol Biblioteki, daleki plan. Po środku, na tle pianina stoi Tadeusz Kaczmarek z mikrofonem w ręce. Z jego prawej strony przy stoliku siedzą prowadząca spotkanie i zespół redakcyjny. Z lewej strony – uczestnicy spotkania.

Hol Biblioteki, przy stoliku stoją i rozdają autografy autorzy Jaworznickiego Słownika Biograficznego wokół zebrali się uczestnicy spotkania.

16 wrz 2021