Koncert Elżbiety Adamiak. Finał projektu

Na czarnym tle napis w zielonej ramce Performatywna książka/Biblioteka. Edycja 4, finał projektu, koncert Elżbiety Adamiak, 22 listopada 2022, godzina 17:00. Obok zdjęcie: zbliżenie na twarz wokalistki - ciemnowłosej kobiety w okularach, trzymającej w ręku mikrofon. Dopisek: Dofinansowano ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego pochodzących z Funduszu Promocji Kultury. Logo: projektu, biblioteki, Jaworzna – źródła energii, Patroni Medialni: TVP Kultura, Radio eM, SBP PL, Puls Jaworzna, Extra Jaworzno, Gazeta Jaworznicka.

Koncert Elżbiety Adamiak. Finał projektu

Duże przedsięwzięcia, a do takich z całą pewnością zaliczyć możemy 4. edycję projektu Performatywna książka. Performatywna Biblioteka, opatrzonego zawartym w podtytule pytaniem: Co autorów inspiruje?, powinny kończyć się mocnym akordem. Tegoroczny finał też taki będzie. 22 listopada o godz. 17.00 zapraszamy na koncert Elżbiety Adamiak z muzykami. Piosenkarka, autorka tekstów i kompozytorka, od ponad 45 lat zajmuje w Polsce czołowe miejsce w gatunku określonym mianem „poezji śpiewanej”. Na utrzymywaną od kilkudziesięciu lat pozycję artystki składają się jej oryginalność, wrażliwość i wyjątkowa umiejętność muzycznego przekazu tekstu. Nagrała siedem płyt, z których każda, została entuzjastycznie przyjęta przez fanów i krytyków. Na ostatnim krążku, zatytułowanym „Zbieram siebie”, znalazły się starannie dobrane nowe piosenki m.in.: „Trwaj, chwilo, trwaj” (duet z A. Nowakiem), „Posiedzimy sobie razem w kuchni” (duet z K. Kiljańskim), „Zanosi się na noc”. Pierwsza z wymienionych przez długi czas utrzymywała się w czołówkach list przebojów m.in. „Trójki”, Radia „Złote Przeboje”, a w plebiscycie Polskiego Radia „Jedynki” głosami radiosłuchaczy wybrana została Przebojem Jesieni 2009 r.

Na bibliotecznej scenie wystąpią także: Piotr Goljat (fortepian, śpiew) i Piotr Górka (kontrabas). Muzycy są absolwentami Wydziału Jazzu katowickiej Akademii Muzycznej.

Podczas wieczoru premierowo zaprezentujemy również film reportażowy z realizacji zadania oraz podsumujemy wszystkie inicjatywy w ramach całego przedsięwzięcia.

Wejściówki na wydarzenie będą do odbioru w Punkcie Informacji Turystycznej, od 15 listopada.

Projekt Performatywna książka. Performatywna Biblioteka. Edycja 4. Co autorów inspiruje?, dofinansowaneno ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego pochodzących z Funduszu Promocji Kultury.

Relacja

Wieczór wieńczący 4. edycję projektu Performatywna książka. Performatywna Biblioteka rozpoczęliśmy premierowym pokazem krótkiego filmu reportażowego, prezentującego skrót wydarzeń zrealizowanych w ramach tegorocznej odsłony przedsięwzięcia. Finał to doskonały moment na podsumowanie, którego dokonała inicjatorka i autorka koncepcji projektu Dyrektor Miejskiej Biblioteki Publicznej w Jaworznie –Monika Rejdych. W myśl zasady, że każde duże przedsięwzięcie, oprócz mocnych atutów składowych powinno mieć asa na zakończenie, zaprosiliśmy na koncert Elżbietę Adamiak. Wyjątkowy głos artystki, jej wrażliwość i nostalgiczny repertuar idealnie współgrały z jesienną aurą za oknami. Wokalistce towarzyszyli muzycy: Paweł Jabłoński (grający na pianinie) i Piotr Górka (grający na kontrabasie).
Spotkanie było także okazją do obejrzenia prezentacji multimedialnej przedstawiającej inicjatywy w ramach czterech projektowych cykli: Książka w dźwięku, Książka w obrazie, Książka w teatrze i Książka w podróży oraz wystawy prac powstałych podczas warsztatów leporello – „Pani Twardowska” i inne ballady, zajęć pn. Kaligrafia – sztuka pięknego pisania i rodzinnych warsztatów tworzenia lalek z papieru – Mój ulubiony bohater.
Na uczestników spotkania czekała jeszcze jedna niespodzianka – słodki poczęstunek.
Projekt Performatywna książka. Performatywna Biblioteka. Edycja 4. Co autorów inspiruje?, dofinansowano ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego pochodzących z Funduszu Promocji Kultury. Patronami medialnymi przedsięwzięcia byli: TVP Kultura, Radio eM, Ogólnopolski portal bibliotekarski Stowarzyszenia Bibliotekarzy Polskich, EXTRA, PULS JAWORZNA oraz Gazeta Jaworznicka.

Bardzo dziękujemy wszystkim, którzy przyczynili się do jego realizacji.

22 lis 2022