Konkurs Literacki o „Złote Pióro Prezydenta Jaworzna”. Edycja XXVI

Czarne tło, na nim olbrzymia złota stalówka pióra. Tekst: Miejska Biblioteka Publiczna w Jaworznie, Ogólnopolski Konkurs Literacki o Złote Pióro Prezydenta Jaworzna. Edycja XXVI - 2022. Termin składania prac 28 marca 2022. Na żółtym kole napis: do udziału serdecznie zapraszamy dzieci, młodzież i osoby dorosłe. Na dole małą czcionką: Regulamin dostępny w placówkach Miejskiej Biblioteki Publicznej w Jaworznie oraz na stronie internetowej www.mbp.jaworzno.pl. Na dole kartki białe tło a na nim znaki: Patrona Honorowego - Prezydenta Miasta Jaworzna, Biblioteki, Patronów: Fundacji Wisławy Szymborskiej, Fundacji ABC XXI CPCD oraz Patronów Medialnych: Puls Jaworzna, Extra Jaworzno, Żółty Jeż, portal sbp.

Konkurs Literacki o „Złote Pióro Prezydenta Jaworzna”. Edycja XXVI

Miejska Biblioteka Publiczna w Jaworznie serdecznie zaprasza dzieci, młodzież oraz dorosłych do udziału w organizowanym przez nas Ogólnopolskim Konkursie Literackim o „Złote Pióro Prezydenta Jaworzna”, który w roku bieżącym ogłoszony jest już po raz 26. To kolejna edycja Konkursu, odbywającego się pod honorowym patronatem Prezydenta Miasta – Pawła Silberta.
Zapraszając do pisania, pragniemy, by uczestnicy rywalizacji mogli wypowiedzieć się w wybranej przez siebie formie literackiej, na dowolny temat, wyrażając za pomocą słowa pisanego swoją wrażliwość, wyobraźnię i fantazję twórczą.
Aby wziąć udział w Konkursie należy:
– napisać utwór prozatorski lub poetycki, zgodnie z zasadami zawartymi w § 4 pkt. 3 Regulaminu i przesłać go do Biblioteki w terminie do 28 marca 2022 r.,
– dołączyć do tekstu uzupełnioną Kartę Zgłoszenia wraz z wszystkimi wymaganymi podpisami.
Na laureatów czekają nagrody w postaci symbolicznych medali (złotych, srebrnych i brązowych), tradycyjnych piór od Prezydenta Miasta oraz cennych książek. Wszystkie zwycięskie teksty zostaną opublikowane w pokonkursowym wydawnictwie „Laureaci. XXV Ogólnopolski Konkurs Literacki o Złote Pióro Prezydenta Jaworzna”.
Więcej informacji na stronie www.mbp.jaworzno.pl. Regulamin dostępny jest we wszystkich placówkach MBP w Jaworznie.

07 lut 2022 - 27 mar 2022