Lądowanie na ekranie – wystawa fotografii Wiktora Pawuski

Zdjęcie Gródka z lotu ptaka, wykonane w okresie wiosennym. Tekst: Wystawa fotografii Wiktora Pawuski w ramach projektu "Lądowanie na ekranie z Wikipedią". W dniach 31.01-11.02.2023 r. Miejska Biblioteka Publiczna w Jaworznie. Rynek Główny 17. Autor plakatu Patryk Grabania technik reklamy CKZiU w Jaworznie. Logotypy: MBP w Jaworznie, miasta Jaworzna, CKZiU, Wikimedii, wikiszkoły, air4tm, wikipedii.

Lądowanie na ekranie – wystawa fotografii Wiktora Pawuski

Serdecznie zapraszamy do obejrzenia wystawy fotografii pt. Lądowanie na ekranie, którą od 31 stycznia br. prezentujemy w holu Biblioteki Głównej. Autorem zdjęć, przedstawiających nasze miasto z lotu ptaka, jest Wiktor Pawuska – uczeń IV klasy technikum o kierunku fotografia i multimedia, jaworznickiego Centrum Kształcenia Zawodowego i Ustawicznego, który pod opieką mgr Anny Kosobuckiej, brał udział w projekcie pn. Lądowanie na ekranie z Wikipedią. Zgodnie z założeniami programu, wykonane przez niego fotografie zostały umieszczone w wolnej encyklopedii na licencji Creative Commons. Efekty jego pracy można zobaczyć na wystawie w Bibliotece Głównej. Uroczysty finisaż, podsumowujący projekt odbędzie się 7 lutego br. o godz. 17.00.

Projekt powstał przy współpracy ze Szkołą Pilotów AIR4 Sp. Z o.o. w Gliwicach oraz Wikimedia Polska.

Relacja

7 lutego 2023 r. w Bibliotece Głównej odbył się uroczysty wernisaż wystawy zdjęć młodego, jaworznickiego fotografika, ucznia Centrum Kształcenia Zawodowego i Ustawicznego – Wiktora Pawuski. W trakcie wieczoru artyście towarzyszyła rodzina, znajomi i przyjaciele. Szczególne podziękowania złożono na ręce Pani mgr Anny Kosobuckiej, która wspierała Wiktora w realizacji projektu, powstałego przy współpracy ze Szkołą Pilotów AIR4 Sp. Z o.o. w Gliwicach oraz Wikimedia Polska.

07 lut 2023