MAKRO PUZZLE. Warsztaty artystyczne

Tło: szare. U góry po prawej stronie na czarnej zakładce, białą czcionką nazwa projektu Energia słowa. Poniżej nazwa cyklu pt. ODKOP SŁOWO oraz informacja: Zapisy w Czytelni Naukowej i Czasopism (32 751 91 92 wew. 2 223). Środek plakatu przedstawia cztery puzzle, dwa osobno (pomarańczowy z napisem MAKRO PUZZLE oraz czarny z napisem Angelina Więckowska – artysta, plastyk) i dwa złączone ze sobą - zielony z napisem Warsztaty dla seniorów i pomarańczowy z datami: 4.05.2022 r. 11.05.2022 r. 18.05.2022 r. godz. 16.30. Poniżej białą czcionką na czarnej zakładce napis W bibliotece, a jeszcze niżej Miejska Biblioteka Publiczna, Rynek Główny 17. Na samym dole plakatu biały pasek z logotypami: Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego wraz z oświadczeniem: Dofinansowano ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego pochodzących z Funduszu Promocji Kultury, Miejskiej Biblioteki Publicznej w Jaworznie, Miasta Jaworzna oraz partnerów medialnych projektu: Extra, PULS JAWORZNA, Gazeta Jaworznicka, Żółty Jeż, portal sbp.

MAKRO PUZZLE. Warsztaty artystyczne

Projekt Energia słowa dofinansowano ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego, pochodzących z Funduszu Promocji Kultury.Realizację projektu „Energia słowa” rozpoczynamy od MAKRO PUZZLI – kreatywnych warsztatów dla seniorów przygotowanych w ramach cyklu ODKOP SŁOWO. W oparciu o wydany w zeszłym roku Jaworznicki Słownik Biograficzny, uczestnicy, pod okiem artystki Angeliny Więckowskiej, będą mieli możliwość stworzenia oryginalnego dokumentu w postaci wielkoformatowych puzzli. Przy tej okazji praktycznie zapoznają się z różnorodnymi technikami plastycznymi oraz z możliwością korzystania z ww. publikacji na platformie cyfrowej.
Zapraszamy 4. 11. i 18. maja na godzinę 16.30, piętro I, Miejska Biblioteka Publiczna w Jaworznie, Rynek Główny 17. Zapisy na zajęcia w Czytelni Naukowej i Czasopism oraz pod nr tel. 32 751 91 92 wew. 2 223.

Relacja

Za nami pierwsze spotkania w ramach projektu „Energia słowa”. W maju zaprosiliśmy do udziału w warsztatach pn. MAKRO PUZZLE. Podczas trzech spotkań seniorzy pracowali, pod kierunkiem artystki Angeliny Więckowskiej, nad plastyczną wersją Jaworznickiego Słownika Biograficznego (JSB). Na pierwszych zajęciach uczestnicy zapoznali się z książkową wersją JSB, a następnie rozpoczęli prace nad makro puzzlami. Pierwsze zadanie polegało na zrobieniu tła (malowanie na płóciennych puzzlach akrylami, tapowanie przez szablony). Kolejne zajęcia skupione były wokół znanych obiektów w Jaworznie (rysowanie na gazetach, wydzieranie, tuszowanie i klejenie) oraz osób z JSB (wpisywanie wybranych nazwisk ze JSB w duże litery). Ręce pracowały sprawnie a głowy kreatywnie. Ostatnie zajęcia poświęcone były pracom wykończeniowym, z małych „węgielków” powstała scalająca wszystkie elementy granica miasta, a gdy MAKRO PUZZLE były gotowe, uczestnicy zapoznali się z elektroniczną wersją JSB.

Dzieło jaworznickich seniorów będzie można podziwiać jesienią podczas wystawy wieńczącej projekt. Zapraszamy!

Zajęcia odbyły się w ramach projektu Energia słowa, dofinansowanego ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego pochodzących z Funduszu Promocji Kultury.

04 maj 2022