Memoris-book. Zajęcia pisania ekspresywnego

Na białym tle pas z fioletowymi plamami imitującymi farbę nakładaną pędzlem obok tekst: Memoris-book zajęcia online dla młodzieży, prowadzenie Monika Kliber – coach, instruktor i prekursor pisania ekspresywnego w Polsce, osiemnasty października 2021, godziny 10.00 i 11.30. Zdjęcie Moniki Kliber. Logotypy: projektu, biblioteki, ministerstwa, Jaworzna, studwudziestolecia nadania Jaworznu praw miejskich, TVP Kultura, EXTRA Jaworzno, Puls Jaworzna, SBP.

Memoris-book. Zajęcia pisania ekspresywnego

18 października o godz. 10.00 i 11.30, w Miejskiej Bibliotece Publicznej w Jaworznie, odbędą się spotkania online pt. „Pisanie dla zdrowia i dobrostanu”, inspirujące do osobistego rozwoju, twórczej ekspresji, lepszego radzenia sobie z wyzwaniami codzienności. Rytuał codziennych zapisków sprzyja głębszemu poznawaniu siebie, odnajdywaniu odpowiedzi na nurtujące nas pytania oraz łatwiejszemu przechodzeniu przez zmiany. Dzięki prowadzeniu dziennika możemy pogłębiać kontakt z samym sobą, uzdrawiać czułe miejsca i rozwijać twórczy pierwiastek, a czasem po prostu dobrze się bawić.
Zajęcia poprowadzi Monika Kliber – certyfikowana coach ACC ICF, edukatorka pisania ekspresywnego i terapeutycznego, trenerka warsztatów Journal to the Self®, studentka psychoterapii Gestalt.
Wydarzenia zorganizowane zostaną w ramach cyklu Memoris-book w związku z realizacją trzeciej edycji projektu „Performatywna książka. Performatywna Biblioteka”, dofinansowanego ze środków Ministra Kultury, Dziedzictwa Narodowego i Sportu pochodzących z Funduszu Promocji Kultury.

18 października, w Miejskiej Bibliotece Publicznej w Jaworznie, odbyły się dwa spotkania online, zatytułowane „Pisanie dla zdrowia i dobrostanu”. Zajęcia wykładowo-warsztatowe miały na celu ukazanie historii dziedziny, jaką jest pisanie ekspresywne oraz głównych propagatorów tej formy budowania samoświadomości. Ważnym punktem było podkreślenie, że celem osobistych zapisków jest uzewnętrznienie wewnętrznego świata, które odbywa się przez usystematyzowanie myśli – istotna jest droga, a nie sam efekt w postaci tekstu. W zrozumieniu, na czym polegają różnice w pisaniu dla siebie, a zapisem zakładającym odbiorcę pomogły ćwiczenia zaproponowane przez prowadzącą, Monikę Kliber.

Wydarzenia zorganizowane zostały w ramach cyklu Memoris-book w związku z realizacją trzeciej edycji projektu „Performatywna książka. Performatywna Biblioteka”, dofinansowanego ze środków Ministra Kultury, Dziedzictwa Narodowego i Sportu pochodzących z Funduszu Promocji Kultury.

13 paź 2021