Międzynarodowy Dzień Głuchych i Języka Migowego – QUIZ

Na turkusowym tle widnieje tekst: Międzynarodowy Dzień Głuchych i Języka Migowego. Quiz. Napis otaczają szkice przedstawiające: motyle w locie, dłonie układające się w litery alfabetu palcowego, a także znak złożony z otwartej dłoni, ucha oraz fal oznaczających komunikację dostępną na wszelkie możliwe sposoby. Na dole plakatu widnieje logo biblioteki, 120-lecia Jaworzna i Jaworzno: źródło energii.

Międzynarodowy Dzień Głuchych i Języka Migowego – QUIZ

Minionej niedzieli, jak co roku, obchodziliśmy Międzynarodowy Dzień Głuchych i Języka Migowego. Każdy z nas kiedyś spotkał się z osobą mającą problemy ze słuchem, często tę dysfunkcję nabywa się z wiekiem, a więc niedosłyszą rodzice, dziadkowie i inni seniorzy z naszego środowiska. Czasami również widzimy ludzi, którzy, w zawrotnym dla nas tempie, poruszają rękami, prowadząc ożywioną konwersację w języku migowym. Jednakże czy fakt, że osoby niesłyszące i niedosłyszące są obecne w naszym otoczeniu oznacza, że wiemy o nich wszystko? A może są w stanie nas, słyszących, czymś zaciekawić i zaskoczyć? Przekonajcie się, Drodzy Czytelnicy, rozwiązując poniższy quiz. Miłej zabawy!

Tagi: ,

30 wrz 2021 - 10 paź 2021