Międzynarodowy Dzień Osób z Niepełnosprawnościami

Plakat przedstawia dwóch sportowców trenujących szermierkę na wózkach. Tekst: Miejska Biblioteka Publiczna w Jaworznie. Dział informacji Regionalnej. Paraolimpiada i Mistrzostwa Świata: Sukcesy polskich sportowców z niepełnosprawnościami. Quiz. Logo: Biblioteki, 120-lecia Jaworzna oraz Jaworzno – źródło energii.

Międzynarodowy Dzień Osób z Niepełnosprawnościami

Trening czyni mistrza, a hart ducha i talent to cechy, które dotyczą zarówno ludzi sprawnych, jak i tych posiadających różnego rodzaju dysfunkcje. Dlatego dzisiaj, z okazji Międzynarodowego Dnia Osób z Niepełnosprawnościami, mamy dla Was, Drodzy Czytelnicy, sportowe wyzwanie. Na pewno każdy z Was kojarzy choć jednego polskiego sportowca, który, dzięki treningom, dyscyplinie i talentowi, został uhonorowany medalem Mistrzostw Świata lub Igrzysk Olimpijskich… Ale czy Wasza wiedza sięga dyscyplin paraolimpijskich? Czy słyszeliście o sukcesach niewidomych biegaczy, szermierzy na wózkach, parapływaków i wielu innych sportowców pochodzących z Polski? Przekonajcie się, czy starczy Wam wiedzy oraz wytrwałości, by zdobyć maksimum punktów i wygrać. Gotowi? Do quizu… Start!

03 - 20 gru 2021