Mikroświaty wyobraźni. Wystawa Doroty i Karoliny Pamuły

Tło: jasnoszare. Grafikę plakatu stworzono w ten sposób, że wypisano wyraz „mikroświaty” tak często, by zajmował sześć linijek w edytorze tekstu, po czym wycięto fragment, w którym to słowo jest w pełni widoczne jedynie raz, a resztę przestrzeni wypełniają jedynie jego fragmenty. Między fragmentami słowa „mikroświaty” znajdują się miniaturowe obrazy oraz tekst: Miejska Biblioteka Publiczna. Wystawa: Mikroświaty wyobraźni. Dorota Pamuła, Karolina Pamuła. Termin: od 1 do 22 sierpnia 2022, Galeria ExLibris Rynek Główny 17. Logo: Biblioteki i Jaworzna – źródła energii.

Mikroświaty wyobraźni. Wystawa Doroty i Karoliny Pamuły

W dniach 1-22 sierpnia w Galerii ExLibris Miejskiej Biblioteki Publicznej w Jaworznie prezentowana będzie wystawa Doroty i Karoliny Pamuły, zatytułowana „Mikroświaty wyobraźni”. Ekspozycja jest próbą pochylenia się nad wielkim światem małych światów występujących w przyrodzie i w naszym otoczeniu. Autorki przedstawią indywidualne spojrzenie na to, co jest wokół nas oraz w jaki sposób uruchamia naszą wyobraźnię. Prace artystek pozwolą na zanurzenie się, choćby na chwilę, w tych niezwykłych mikroprzestrzeniach.
Dorota Pamuła – absolwentka Wydziału Artystyczno-Pedagogicznego Uniwersytetu Śląskiego – Filia w Cieszynie. Dyplom uzyskała w pracowni grafiki prof. Eugeniusza Delekty. Tworzy obrazy olejne, pastele oraz grafikę warsztatową.
Karolina Pamuła – absolwentka Wydziału Grafiki i malarstwa Akademii Sztuk Pięknych im. Władysława Strzemińskiego w Łodzi, kierunek Projektowanie graficzne. Zajmuje się projektowaniem graficznym ze szczególnym uwzględnieniem identyfikacji wizualnej, UX i UI.

Tagi:

01 - 22 sie 2022