Mój ulubiony bohater – warsztaty lalkarskie dla rodzin

Tło: białe, po lewej stronie umieszczono prostokąt wypełniony grafiką przypominającą ułożone w nieładzie książki o pomarańczowych okładkach. Tekst: Książka w obrazie. Mój ulubiony bohater – warsztaty lalkarskie dla rodzin. Prowadzenie: Agnieszka Łagoda. Termin: dwudziesty ósmy maja 2022, godz. 14:30, 15:30 i 16:30. Biblioteka Główna w Jaworznie. Logo: Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego z dopiskiem: Dofinansowano ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego pochodzących z Funduszu Promocji Kultury. Patroni Medialni: Logo: projektu, biblioteki, Jaworzna – źródła energii, TVP Kultura, Radio Em, SBP PL, Puls Jaworzna, Extra Jaworzno, Gazeta Jaworznicka.

Mój ulubiony bohater – warsztaty lalkarskie dla rodzin

28 maja Miejska Biblioteka Publiczna w Jaworznie zaprasza na trzy spotkania warsztatowe skierowane do rodzin, podczas których, nawiązując do ulubionych utworów literackich, tworzyć będziemy lalki z papieru. Zajęcia poprowadzi Agnieszka Łagoda – bibliotekarka i animatorka kultury, od wielu lat prowadząca spotkania dla dzieci i młodzieży. Sobotnie popołudnie to czas szczególnie sprzyjający organizacji wydarzeń, które oprócz zachęcania do aktywności artystycznej, poznawania nowych technik mają także na celu ważny aspekt, jakim jest integracja społeczna poprzez twórcze, wspólne działanie.
Wydarzenia zorganizowane zostaną w ramach cyklu „Książka w obrazie” stanowiącego element 4. edycji projektu Performatywna książka. Performatywna Biblioteka. Co autorów inspiruje?
Przedsięwzięcie dofinansowano ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego pochodzących z Funduszu Promocji Kultury.

Relacja

28 maja, w sobotnie popołudnie zaprosiliśmy na rodzinne warsztaty tworzenia lalek z papieru. Dorośli mogli przypomnieć sobie popularną niegdyś technikę, polegającą na przygotowaniu szablonu postaci, a następnie dopasowaniu elementów charakterystycznych dla wybranego bohatera i wycięcia całej gamy akcesoriów oraz części garderoby, zmienianych w zależności od planowanej przygody, tradycji czy wyobraźni kreatora. Zajęcia podzielone były na trzy odsłony, ale znaleźli się entuzjaści, którzy towarzyszyli nam od pierwszych do ostatnich minut. Dzięki czemu stworzone przez nich lalki mogły pochwalić się różnymi fryzurami oraz wariantami strojów na każdą okazję – od sportowych zestawów po balowe suknie. Pierwsze warsztaty odbyły się na zewnątrz, kolejne, ze względu na chimeryczną pogodę, już w budynku Biblioteki Głównej. Całość poprowadziła Agnieszka Łagoda – bibliotekarka, animatorka kultury, od wielu lat aktywizująca czytelników do twórczego działania.
Wydarzenia zorganizowane zostały w ramach cyklu „Książka w obrazie” stanowiącego element 4. edycji projektu Performatywna książka. Performatywna Biblioteka. Co autorów inspiruje?

28 maj 2022