Music-therapy-book. Koncert Piotra Wyleżoła i Szymona Miki

Na białym tle pas z niebieskimi plamami imitującymi farbę nakładaną pędzlem obok tekst: Music-therapy-book finał Piotr Wyleżoł i Szymon Mika - koncert dwudziesty trzeci września 2021, godzina 17.00. Logotypy: projektu, biblioteki, ministerstwa, Jaworzna, studwudziestolecia nadania Jaworznu praw miejskich, TVP Kultura, EXTRA Jaworzno, Puls Jaworzna, SBP.

Music-therapy-book. Koncert Piotra Wyleżoła i Szymona Miki

Music-therapy-book. Koncert Piotra Wyleżoła i Szymona Miki

23 września o godz. 17.00 zapraszamy na koncert Piotra Wyleżoła i Szymona Miki. Duet tworzą artyści należący do najwybitniejszych muzyków jazzowych w Europie. Współpracują ze sobą od wielu lat w rozmaitych projektach muzycznych, przemierzając sceny Polski i świata. Oboje są liderami autorskich projektów, mając na koncie dziesiątki nagranych płyt pod własnymi nazwiskami, a także u boku największych sław muzyki jazzowej. Wyleżoł i Mika w kameralnym formacie prezentują muzykę autorską silnie czerpiącą z muzyki klasycznej i szeroko pojętego jazzu, ale także nie boją się wykorzystywania w swoim repertuarze dzieł muzyki popularnej, do których tworzą niebanalne aranżacje, nadając im swoje unikalne brzmienie i charakter.

Piotr Wyleżoł profesjonalną karierę rozpoczynał podczas studiów na Wydziale Jazzu i Muzyki Rozrywkowej w Katowicach, w zespołach Janusza Muniaka i Jarka Śmietany czy Ewy Bem. Wielokrotny laureat renomowanych międzynarodowych konkursów jazzowych. Od 2007 prowadzi klasę fortepianu w Katedrze Jazzu i Muzyki Współczesnej Akademii Muzycznej w Krakowie.

Szymon Mika – jeden z najbardziej utalentowanych gitarzystów jazzowych młodego pokolenia, zdobywca wielu nagród i wyróżnień. Muzyk zachwyca dojrzałą grą, dopracowanym brzmieniem i profesjonalnym warsztatem.

Artyści przedpremierowo zagrają utwory z nagranej właśnie swojej pierwszej autorskiej płyty.

Wydarzenie zorganizowane zostanie w ramach trzeciej edycji projektu „Performatywna książka. Performatywna Biblioteka”, dofinansowanego ze środków Ministra Kultury, Dziedzictwa Narodowego i Sportu pochodzących z Funduszu Promocji Kultury.

Liczba miejsc ograniczona. Wejściówki do odbioru w Punkcie Informacji Turystycznej od 15 września od godz. 17.00.

FOTORELACJA

Koncert w holu Biblioteki Głównej, przy fortepianie Piotr Wyleżoł, na gitarze elektrycznej gra Szymon Mika. Na pierwszym planie część widowni.

Hol Biblioteki Głównej, przy fortepianie Piotr Wyleżoł.

Koncert w holu Biblioteki Głównej na gitarze elektrycznej gra Szymon Mika.

23 wrz 2021