Negatywy. Wystawa fotografii Jakuba Byrczka

Tło: żółte, w dolnej części czarny kwadrat. Tekst: Miejska Biblioteka Publiczna w Jaworznie, Negatywy wystawa fotografii Jakuba Byrczka. 13.12.2021-02.01.2022, wernisaż 15 grudnia 2021 r. godz. 17.00. Logotypy: biblioteki, 120-lecia nadania praw miejskich, miasta Jaworzna.

Negatywy. Wystawa fotografii Jakuba Byrczka

Tegoroczny sezon prezentacji w bibliotecznej Galerii ExLibris finalizujemy wystawą fotografii pt. Negatywy. Ekspozycja jest autorską propozycją artystów zaangażowanych w działalność: Żywego Skansenu Fotografii, Galerii Fotografii – PUSTA cd. oraz Szkoły widzenia – prof. Jakuba Byrczka przy współpracy Krzysztofa Szlapy. To także efekt aktywności, do których od 2000 roku w Jaworznie zachęcają fotograficy, promując inne niż powszechne, traktowanie i zrozumienie tej sztuki. Wystawa stanowi jeden z elementów projektu pn. „Widzenie kamienia”, łączącego teraźniejszość z przeszłością, stare z nowym. Obecną jego częścią jest zbiór fotografii powstałych w trakcie organizowanych przez prof. Byrczka zajęć edukacyjnych dla dzieci. Starsza kolekcja, pochodząca z lat 70-tych XX w., pełni funkcję dokumentalną, przedstawiając działającą w ówczesnym czasie Hałdę Piłsudskiego, otoczenie i ludzi z nią związanych. Wystawa przypomina miejsca mające znaczenie dla lokalnej historii oraz doskonale wpisuje się w tegoroczne obchody 120-lecia nadania praw miejskich, stanowiąc wyjątkowe zwieńczenie jubileuszu. Wernisaż uroczyście otwierający prezentację odbędzie się 15 grudnia br. o godz. 17.00. Honorowy Patronat objął Paweł Silbert – Prezydent Miasta.

15 grudnia 2021 r. w jaworznickiej Bibliotece Głównej odbył się wernisaż wystawy fotografii Jakuba Byrczka pt. „Negatywy”. Ekspozycja składa się z kilkudziesięciu czarno-białych zdjęć, przedstawiających ludzi i otoczenie działającej w Jaworznie w latach 70-tych XX w. Hałdy Piłsudskiego. Współczesnym akcentem jest zbiór kilku zdjęć, powstałych przed kilkoma laty, jako efekt prowadzonych przez prof. Byrczka warsztatów edukacyjnych dla dzieci. Prezentację można oglądać do 2 stycznia 2022 r.

Tagi:

13 gru 2021 - 02 sty 2022