(Nie)Brzydkie Kaczątko – spektakl dla najmłodszych

Tło: białe, po lewej stronie umieszczono prostokąt wypełniony grafiką przypominającą ułożone w nieładzie książki o czerwonych okładkach. Tekst: Książka w teatrze. (Nie)Brzydkie Kaczątko. Spektakl dla najmłodszych. Termin: 2.06.2022, godz. 10:00. Biblioteka Główna w Jaworznie. Na zdjęciu ukazano fragment przedstawienia. Na tle dekoracji imitującej brzeg jeziora przechadza się kobieta w białej sukience. W tle stoi kobieta w białym kombinezonie i opasce z kaczym dziobem, a także dwóch mężczyzn ubranych w różnobarwne peleryny imitujące ptasie upierzenie. Logo: Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego z dopiskiem: Dofinansowano ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego pochodzących z Funduszu Promocji Kultury. Patroni Medialni: Logo: projektu, biblioteki, Jaworzna – źródła energii, TVP Kultura, SBP PL, Radio EM 107,6 FM Katowice, Puls Jaworzna, Extra Jaworzno, Gazeta Jaworznicka.

(Nie)Brzydkie Kaczątko – spektakl dla najmłodszych

Z okazji Dnia Dziecka, 2 czerwca o godz. 10.00, zaprosimy najmłodszych na spektakl zatytułowany (Nie)Brzydkie Kaczątko. Artyści zaprezentują ponadczasową opowieść opartą na baśni Hansa Christiana Andersena, o samotności, odnalezieniu własnej drogi, odwadze oraz pięknej przemianie. Kaczątko, odrzucone przez mieszkańców podwórka, wyrusza w podróż, której celem jest znalezienie własnego miejsca na ziemi. Wędrując przeżywa liczne przygody, spotyka zabawne Duchy – Janka i Zenka, nieoczekiwanie wpada na Myśliwego Pif Pafa i jego psa, poznaje Polną Mysz oraz doktora Dzięcioła. Widowisko dzięki autorskiej oprawie i barwnej scenografii oraz pełnej interaktywnych momentów akcji, żadnego z małych widzów nie pozostawi obojętnym.
Wydarzenie zorganizowane zostanie w ramach cyklu „Książka w dźwięku” wpisanego w program 4. edycji projektu Performatywna książka. Performatywna Biblioteka. Co autorów inspiruje?
Przedsięwzięcie dofinansowano ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego pochodzących z Funduszu Promocji Kultury.

Relacja

Było barwnie, wesoło, rozśpiewanie i skocznie, a przy tym z pełną gamą emocji i wzruszeń – od rozpaczy odrzucenia po radość odnalezienia siebie i poczucia przynależności do grupy. A wszystko to podczas spektaklu opartego na baśni Hansa Christiana Andersena, zatytułowanego (Nie)Brzydkie Kaczątko. Widownię szczelnie wypełniła najbardziej wymagająca publiczność – przedszkolaki. Zgodnie z zapowiedzią artystów reakcje uczestników były żywiołowe i pełne zaangażowania, a sam spektakl wprawił wszystkich, niezależnie od wieku, w dobry nastrój.

Wydarzenie zorganizowane został w ramach cyklu „Książka w dźwięku” wpisanego w program 4. edycji projektu Performatywna książka. Performatywna Biblioteka. Co autorów inspiruje?

02 cze 2022