Nowe technologie w animacji

tło, po lewej stronie fragment szarej róży wiatrów. Test: Kompas kreatywnego bibliotekarza. Biblioteka miejsce dla młodych ludzi. Jak stworzyć atrakcyjną ofertę. Szkolenie online dla bibliotekarzy. 14 maja 2021 godz. 9.00-14.00. Prowadzenie Olga Napiontek Fundacja Civis Polonus. Logotypy: projektu, Biblioteki, Ministerstwa, miasta Jaworzna, 120-lecia nadania praw miejskich, Puls, Extra.

Nowe technologie w animacji

Nowe technologie w animacji czytelnictwa. Aplikacje, narzędzia, multimedia, gamifikacja. Szkolenie online dla bibliotekarzy

Nowoczesna biblioteka swoje tradycyjne formy działalności musi wzbogacać o metodykę jaką daje Internet i współczesne narzędzia technologiczne. Dziś w obliczu pandemii, działania online bibliotek nabrały nowej wartości i większego znaczenia – pozwalają utrzymać, pomimo ograniczeń, kontakt z czytelnikami i rozwijać go o nowe możliwości. Natomiast w przyszłości, obecność bibliotek w wirtualnej przestrzeni może być aspektem aktywności wzmacniającym ich tradycyjne funkcjonowanie, poprzez kreowanie rozwiązań hybrydowych, czyli umiejętne łączenie działalności analogowej z online. Serdecznie zachęcamy do udziału w bezpłatnym szkoleniu pt. Nowe technologie w animacji czytelnictwa, które przeprowadzimy w ramach realizacji bibliotecznego projektu pn. Kompas kreatywnego bibliotekarza, dofinansowanego ze środków Ministra Kultury, Dziedzictwa Narodowego i Sportu pochodzących z Funduszu Promocji Kultury.

• OPIS SZKOLENIA

Uczestnicy szkolenia przez kilka godzin zanurzą się w świat pełen innowacyjnych i nowatorskich pomysłów, które pomogą im zaktywizować użytkowników. Szkolenie pozwoli na poznanie nowych metod, ale przybliży także narzędzia i aplikacje, które można z powodzeniem wykorzystać w codziennej pracy. Czy to do obróbki audio i wideo, czy do stworzenia plakatu, ulotki informacyjnej, zaproszenia na wydarzenie. Szkolenie w funkcjonalny sposób przybliży znaczenie terminów: gamifikacja, innowacje w bibliotece. Uczestnicy zdobędą wiedzę o aktualnych trendach i sposobach przyciągnięcia użytkowników do biblioteki.

• TERMIN – 27 maja 2021 r.

• GODZINY – 9.00-14.00

• FORMA – Szkolenie online

• ZGŁOSZENIA – Kartu zgłoszeń należy przesłać na adres abzowska@mbp.jaworzno.pl do 17 maja 2021 r. Liczba miejsc ograniczona.

• KTO PROWADZI SZKOLENIE?

Łukasz Braun:

Absolwent etnologii i antropologii kulturowej oraz Doktoranckich Studiów Nauk o Kulturze na Uniwersytecie Wrocławskim. Przez 5 lat pracował we wrocławskiej Hali Stulecia, w tym jako kierownik działu PR i marketingu. W Good Books pełni funkcję marketing managera. Specjalizuje się w marketingu cyfrowym i promuje wdrażanie nowych technologii oraz narzędzi komunikacji w instytucjach kultury. W wolnym czasie chętnie sięga po książki autorów science fiction i reportaże podróżnicze. Interesuje się rozwojem nowych mediów, kulturą Maroka, lubi górskie wędrówki.

FORMULARZ ZGŁOSZENIA

Zdjęcie przedstawia zrzut z ekranu komputera, na którym widać ikony z kamer uczestników szkolenia, ułożone jedn pod drugą w trzech rzędach. W czwartym na środku tylko jedno okienko uczestnika. W części okien widoczni są uczestnicy – w pozostałej czarny ekran.

Zdjęcie przedstawia zrzut z ekranu komputera, na którym widać slajd z prezentacji multimedialnej z napisem: Współpracuj w lepszy sposób. Zwiększ produktywność. Po prawej stronie widoczne są małe ikony z kamer uczestników szkolenia oraz czat.

Zdjęcie przedstawia zrzut z ekranu komputera, na którym widać slajd z prezentacji multimedialnej z plakatem promującym grę mobilną pt. Jak obronić Wawę"i kodem QR. Po prawej stronie widoczna ikona z kamery prowadzącego szkolenie oraz czat.

Nowe technologie w animacji czytelnictwa. Szkolenie online

Jednym z celów działalności współczesnych bibliotek jest unowocześnienie usług przy jednoczesnym dostosowaniu oferty do potrzeb odbiorców. Niezwykle pomocne w tym względzie są nowe media, które dzięki swojej powszechności oraz wykorzystywaniu innowacyjnych technologii, umożliwiają w pełni interaktywną komunikację z czytelnikami. O tym w jaki sposób i przy użyciu jakich narzędzi promować działalność instytucji w massmediach, dowiedzieli się uczestnicy szkolenia, które zostało zorganizowane przez jaworznicką Bibliotekę 27 maja 2021 r. Prowadzący warsztaty – Łukasz Braun z Good Books, przeniósł słuchaczy w świat pełen nowatorskich pomysłów, przybliżył znaczenie terminów: gamifikacja, aplikacje, podpowiedział skąd czerpać darmowe zdjęcia, filmy oraz jak tworzyć grafikę, prezentacje czy filmy.

Szkolenie przeprowadzono w ramach realizacji bibliotecznego projektu pn. Kompas kreatywnego bibliotekarza, dofinansowanego ze środków Ministra Kultury, Dziedzictwa Narodowego i Sportu pochodzących z Funduszu Promocji Kultury.

27 maj 2021