Oligoimpresje – Wizja nieba i piekła. Wystawa pokonkursowa

Tło: białe, u góry pas zieleni. Tekst: Specjalny Ośrodek Szkolno-Wychowawczy im. Jana Pawła Drugiego, 43-602 Jaworzno, ul. Wolności 11, Telefon: 032-762-91-45. Zaprasza na wystawę pokonkursową szóstego ogólnopolskiego konkursu plastycznego dla szkół, placówek specjalnych i Warsztatów Terapii Zajęciowej pt.: „Oligoimpresje – Wizja nieba i piekła”, pod patronatem Wojewody Śląskiego, Prezydenta Miasta Jaworzna, Wydziału Katechetycznego Kurii Diecezjalnej w Sosnowcu. Nagrody specjalne ufundowali: Pierwsza Dama RP Agata Kornhauser-Duda, Radna Sejmiku Śląskiego Maria Materla, Przewodniczący Rady Miejskiej Miasta Jaworzna Tadeusz Kaczmarek. Wystawa dostępna od 23 maja do 15 czerwca 2022 r. Miejska Biblioteka Publiczna ul. Rynek Główny 17 w Jaworznie. Grafika: 1. Dwa obrazy przedstawiające Królestwo Niebieskie, w którym dominuje błękit i zieleń oraz Piekło będące królestwem ciemności i chaosu. 2. Loga patronów i organizatorów.

Oligoimpresje – Wizja nieba i piekła. Wystawa pokonkursowa

Miejska Biblioteka Publiczna w Jaworznie oraz Specjalny Ośrodek Szkolno-Wychowawczy im. Jana Pawła II w Jaworznie serdecznie zapraszają do obejrzenia wystawy, będącej pokłosiem XIX Ogólnopolskiego Konkursu Plastycznego dla szkół, placówek specjalnych i warsztatów terapii zajęciowej pn. „Oligoimpresje – Wizja nieba i piekła”. Honorowy Patronat nad na przedsięwzięciem objęli: Wojewoda Śląski, Prezydent Jaworzna oraz Wydział Katechetyczny Kurii Diecezjalnej w Sosnowcu. Celem rywalizacji jest popularyzacja twórczości artystycznej osób z niepełnosprawnościami – dzieci i młodzieży, dla których kontakt ze sztuką jest najbardziej efektywną metodą oddziaływania na procesy poznawcze, rozwój kompetencji, pasji i zainteresowań.
Wystawa potrwa od 23 maja do 15 czerwca br. Zapraszamy do Galerii ExLibris.

23 maj 2022 - 15 cze 2022