Pędzlem nitką i dłutem malowane. Pokaż co potrafisz. Gala finałowa konkursu

Tło: szare. Zdjęcie rąk trzymających pędzle do malowania obrazów. Tekst: Stowarzyszenie Twórców Kultury w Jaworznie i Miejska Biblioteka Publiczna w Jaworznie Gala Finałowa VII ogólnopolskiego konkursu artystycznego „Pędzlem, nitką i dłutem malowane. Pokaż co potrafisz". 19.11.2021 r. godz. 17.00. Loga: STK, Biblioteki, miasta Jaworzna, 120-lecia nadania praw miejskich, MojeJaworzno, Puls Jaworzna, Radio Art., Radio Fest, Tauron.

Pędzlem nitką i dłutem malowane. Pokaż co potrafisz. Gala finałowa konkursu

Pędzlem nitką i dłutem malowane. Pokaż co potrafisz. Gala finałowa konkursu

Twórcze zmagania artystów: amatorów i profesjonalistów, które śledzimy od 7 lat w ramach konkursu „Pędzlem nitką i dłutem malowane. Pokaż co potrafisz”, organizowanego przez Stowarzyszenie Twórców Kultury w Jaworznie, przy współpracy Miejskiej Biblioteki Publicznej w Jaworznie, dostarczają wszystkim wielu niepowtarzalnych emocji i wrażeń. Przedsięwzięcie, które na stałe wpisało się w kalendarz miejskich wydarzeń, ma na celu popularyzację sztuki i współczesnych kierunków jej rozwoju, jak również integrację środowisk twórczych. Serdecznie zapraszamy na uroczysta Galę finałową, w trakcie której ogłoszone zostaną wyniki tegorocznej rywalizacji oraz wręczone nagrody. Wydarzenie odbędzie się 19 listopada br. o godz. 17.00 w bibliotecznej Galerii ExLibris.

Pędzlem, nitką i dłutem malowane. Pokaż co potrafisz. Gala finałowa

W piątkowy wieczór, 19 listopada 2021 r., w bibliotecznej Galerii ExLibris odbyła się gala finałowa VII edycji ogólnopolskiego konkursu plastycznego pt. „Pędzlem, nitką i dłutem malowane. Pokaż co potrafisz”, którego zasadniczym celem jest popularyzacja twórczości artystów amatorów i profesjonalistów. Rywalizacji od początku powstania patronuje Paweł Silbert – Prezydent Miasta, a głównym organizatorem wydarzenia jest lokalne Stowarzyszenie Twórców Kultury. W roku bieżącym na konkurs wpłynęło 115 prac, w trzech kategoriach: malarstwo, rzeźba, rękodzieło.

Poniżej przestawiamy laureatów tegorocznej odsłony rywalizacji

MALARSTWO

I miejsce – Felicja Habdas