Odwiedź Nas na TwitterzeOdwiedź Nas na FacebookuOdwiedź Nas na YouTubePosłuchaj Naszych PodcastówOdwiedź Nas na Instagramie
Piosenki z tekstem. Recital Kamila Franczaka

Tło: zdjęcie mężczyzny, ubranego w białą bluzę z kapturem, który siedzi z rękami opartymi o stół. Kamil Franczak uśmiecha się do obiektywu, a jego twarz wyróżniają bardzo jasne, krótkie włosy i jasna oprawa oczu. Po lewej stronie plakatu umieszczono prostokąt wypełniony grafiką przypominającą ułożone w nieładzie książki o niebieskich okładkach. Tekst: Książka w dźwięku. Piosenki z tekstem - recital Kamila Franczaka. Termin: 24 czerwca 2022, godz. 17:00. Biblioteka Główna w Jaworznie. Wejściówki dostępne w Punkcie Informacji Turystycznej od 14 czerwca. Dopisek: Dofinansowano ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego pochodzących z Funduszu Promocji Kultury. Logo: projektu, biblioteki, Jaworzna – źródła energii, Patroni Medialni:TVP Kultura, Radio eM, SBP PL, Puls Jaworzna, Extra Jaworzno, Gazeta Jaworznicka.

Piosenki z tekstem. Recital Kamila Franczaka

24 czerwca o godz. 17.00, Miejska Biblioteka Publiczna w Jaworznie zaprasza na recital Kamila Franczaka – wokalisty, aktora, prezentera i autora tekstów. W latach 2004-2013 był członkiem zespołu rockowego Zero Procent, z którym zagrał kilkaset koncertów w całej Polsce. Szerszej publiczności muzycy zaprezentowali się w programie TVP 1 „Śpiewaj i Walcz” oraz podczas koncertu „Debiuty” na 47. Krajowym Festiwalu Piosenki Polskiej w Opolu (2010). Dzięki głosom widzów, w każdej z tych telewizyjnych przygód, dołączali do grona laureatów. Mają na koncie wydaną w 2007 roku debiutancką płytę „Inevitable” oraz krążek „Nieuniknione”, który ukazał się w czerwcu 2012 r. Kamil Franczak brał udział w wielu programach telewizyjnych, takich jak „Idol”, „Tak to leciało!” czy “The Voice Of Poland”; prowadził też młodzieżowy program „Poziom 2.0”, emitowany na antenie TVP 2.
Na deskach teatralnych zadebiutował rolą aktorską w chorzowskim „Przebudzeniu wiosny”. Od 2012 do 2022 r. związany był z teatrem etatowo, początkowo jako członek zespołu wokalnego Teatru Rozrywki, a później – aktorskiego. Za rolę Mistrza Ceremonii w musicalu „Cabaret” otrzymał Nagrodę Artystyczną Złotą Maskę 2020 oraz otrzymał nominację do Teatralnej Nagrody Muzycznej im. Jana Kiepury 2020.
Koncert, stanowiący jeden z elementów cyklu Książka w dźwięku, zorganizowany zostanie w ramach 4. edycji projektu Performatywna książka. Performatywna Biblioteka. Co autorów inspiruje?, dofinansowanego ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego pochodzących z Funduszu Promocji Kultury.
Wejściówki na wydarzenie będą do odbioru w Punkcie Informacji Turystycznej, od 14 czerwca.

„Piosenki z tekstem” – recital Kamila Franczaka

Choć nigdy nie mieliśmy co do tego wątpliwości, to piątkowy recital z całą pewnością utwierdził nas jeszcze mocniej w przekonaniu, że piosenka musi posiadać tekst. Niezależnie od tego, czy jest pełną metafor poezją, ostrą satyrą czy śpiewanym felietonem, o jej nieśmiertelności oraz sile przekazu decyduje w ogromnej mierze warstwa słowna. To ona jest nośnikiem myśli autora i polem interpretacji dla wokalisty. Koncert, zorganizowany w ramach cyklu Książka w dźwięku, był okazją do wysłuchania, w doskonałym wykonaniu Kamila Franczaka, niezapomnianych utworów, do których słowa napisali m.in. Agnieszka Osiecka, Marek Grechuta, czy Jacek Cygan. W autorskim zestawieniu pojawiła się także piosenka znana z repertuaru Grzegorza Turnaua, pt. „Liryka”, powstała w oparciu o wiersz Konstantego Ildefonsa Gałczyńskiego. Wokaliście towarzyszyli muzycy – Michał Karbowski (gitara) i Radosław Michalik (pianino).

Wydarzenie odbyło się w ramach 4. edycji projektu Performatywna książka. Performatywna Biblioteka. Co autorów inspiruje?, dofinansowanego ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego pochodzących z Funduszu Promocji Kultury.

24 cze 2022