Play-book. Warsztaty

Na białym tle pas z czerwonymi plamami imitującymi farbę nakładaną pędzlem obok tekst: Play-book warsztaty tworzenia gry mobilnej pt. Zagraj z Małym Księciem, prowadzenie Alicja Krawczyńska – Good Books. Logotypy: projektu, biblioteki, ministerstwa, Jaworzna, studwudziestolecia nadania Jaworznu praw miejskich, TVP Kultura, EXTRA Jaworzno, Puls Jaworzna, SBP.

Play-book. Warsztaty

6 września, w godzinach 9.00-15.00, w Bibliotece Głównej odbędą się warsztaty z zakresu tworzenia fabuły gry mobilnej na podstawie książki „Mały Książę” Antoine Saint-Exupery oraz zajęcia techniczne połączone z testami mechanizmów Action Track. Efekty prac poznamy pod koniec października podczas wieczornych, rodzinnych rozgrywek. Wydarzenia odbędą się w ramach cyklu Play-book realizowanego w związku z trzecią edycją projektu „Performatywna książka. Performatywna Biblioteka”, dofinansowanego ze środków Ministra Kultury, Dziedzictwa Narodowego i Sportu pochodzących z Funduszu Promocji Kultury.

FOTORELACJA

Dział Multimedialny Biblioteki Głównej, prowadzący warsztaty stoi przy ekranie projektora, na którym wyświetlają się informacje na temat etapów tworzenia gry, obok flipchart do zapisów odręcznych. W tle regały z filmami DVD. Na pierwszym planie uczestniczka zajęć przy komputerze.

Dział Multimedialny Biblioteki Głównej, prowadzący warsztaty stoi przy ekranie projektora, na którym wyświetlają się informacje na temat etapów tworzenia gry, obok flipchart do zapisów odręcznych. W tle regały z filmami DVD. Po prawej stronie uczestnicy zajęć przy komputerach.

6 września br., zebrani w Bibliotece Głównej uczestnicy warsztatów, przeszli szkolenie z zakresu tworzenia gry mobilnej. Droga wiodła od zarysu teorii, obejmującego m.in. rodzaje gier i charakterystykę użytkowników, opartą na prowadzonych statystykach, po historię tej formy rozrywki, aż do części praktycznej. Podstawą kilkugodzinnych, kreatywnych zmagań były następujące punkty: wyznaczenie celu, określenie tematyki gry oraz ustalenie potencjalnych odbiorców. Nieoczywistą kwestią okazało się wskazanie głównego bohatera, mimo iż pierwowzór fabuły stanowiła historia Małego Księcia. Scenariusz powstawał w oparciu o schemat Josepha Campbella. Zapraszamy do aktywnego uczestnictwa w planowanych na 29 października rodzinnych rozgrywkach, podczas których poznamy efekty zajęć.

Cykl Play-book organizowany jest w ramach realizacji trzeciej edycji projektu „Performatywna książka. Performatywna Biblioteka”, dofinansowanego ze środków Ministra Kultury, Dziedzictwa Narodowego i Sportu pochodzących z Funduszu Promocji Kultury.

06 wrz 2021

Etykiety