Podróż za jeden uśmiech. Wycieczka krajoznawcza

Tło: białe, po lewej stronie umieszczono prostokąt wypełniony grafiką przypominającą ułożone w nieładzie książki o zielonych okładkach. Tekst: Książka w podróży. Podróż za jeden uśmiech – wycieczka krajoznawcza. Termin: dwudziesty szósty sierpnia 2022, godz. 9:00. Biblioteka Główna w Jaworznie. Dopisek: Dofinansowano ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego pochodzących z Funduszu Promocji Kultury. Logotypy: projektu, biblioteki, Jaworzna – źródła energii, Patronów medialnych: TVP Kultura, SBP PL, Radio EM 107,6 FM Katowice, Puls Jaworzna, Extra Jaworzno, Gazeta Jaworznicka.

Podróż za jeden uśmiech. Wycieczka krajoznawcza

Na zakończenie wakacji zaprosimy dzieci w wieku 8-13 lat na pieszą wycieczkę krajoznawczą, której trasa będzie wiodła do Ośrodka Edukacji Ekologiczno-Geologicznej GEOsfera w Jaworznie. Uczestnicy wyprawy, prowadzonej przez przewodnika jaworznickiego oddziału PTTK, dowiedzą się wielu ciekawostek o naszym mieście – m.in. pomnikach przyrody i obszarach chronionych, poznają także charakterystyczne dla lokalnego krajobrazu przykłady flory oraz fauny. Na wytrwałych czekać będzie smakowita nagroda. Dobry humor i świetna zabawa – gwarantowane! Ładna pogoda – zamówiona, choć niestraszne są nam bardziej wymagające warunki atmosferyczne.
Start 26 sierpnia 2022 r., o godz. 9.00.
Wydarzenie zorganizowane zostanie w ramach cyklu Książka w Podróży, wpisanego w program 4. edycji projektu „Performatywna książka. Performatywna Biblioteka. Co autorów inspiruje?”, dofinansowanego ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego pochodzących z Funduszu Promocji Kultury.
Liczba miejsc ograniczona! Zapisy w Oddziale dla Dzieci i Młodzieży (Biblioteka Główna, I p.).

Relacja

Biblioteczni reporterzy, w wieku 7-12 lat, wyruszyli z nami, 26 sierpnia, na pieszy rajd prowadzący do Ośrodka Edukacji Ekologiczno-Geologicznej GEOsfera w Jaworznie. Finałową stację poprzedziły liczne przystanki m.in. na Uroczysku Sadowa Góra, które sprzyjały przekazaniu młodym pasjonatom ciekawostek na temat przyrody i historii Jaworzna. Naszą przewodniczką była Krystyna Byrczek z PTTK – Oddział w Jaworznie. Do obserwacji wybranych gatunków roślin oraz sporządzania notatek przydały się rozdane uczestnikom akcesoria – lupy, kompasy, notesy i długopisy. Sporą atrakcją dla zgłodniałych i strudzonych wyprawą wędrowców były pachnące, pieczone na ognisku kiełbaski. Piechurzy zasłużyli na przekąskę nie tylko po trudach przebytej trasy, ale także z racji niezwykle sprawnego przejścia przez kolejne etapy gry terenowej w ośrodku GEOsfera. Spotkanie było również okazją do promocji literatury podróżniczej, w tym popularnej serii o przygodach Neli Malej Reporterki.

Wydarzenie zorganizowane zostało w ramach cyklu Książka w Podróży, wpisanego w program 4. edycji projektu „Performatywna książka. Performatywna Biblioteka. Co autorów inspiruje?”, dofinansowanego ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego pochodzących z Funduszu Promocji Kultury.

26 sie 2022