Rynek Główny 17. Dobry adres. Dobra literatura Biblioteka ma głos. Odcinek 7 – O języku

Na czarnym tle duży mikrofon. Napis: Rynek Główny 17. Dobry adres. Dobra literatura. Biblioteka ma głos. Podcast odcinek 7 – O języku. Prowadzenie: Anna Ptaszkiewicz-Godzina, Anna Sobula. Realizacja i mixing: Radosław Świerkosz. Premiera: 23 listopada godzina 16:00. Poniżej logotypy: Biblioteki, Jaworzna – źródła energii i 120-lecia nadania Jaworznu praw miejskich.

Rynek Główny 17. Dobry adres. Dobra literatura

Biblioteka ma głos. Odcinek 7 – O języku

Listopadowy odcinek podcastu poświęcimy kwestii języka. W część pierwszej, literackiej, skupimy się na twórczości polskiej pisarki, której proza jest doskonałym, choć wzbudzającym wiele kontrowersji, przykładem z rodzimego podwórka na specyficzne podejście do słowa oraz kreacji świata i bohaterów. Pozostając w temacie, choć nieco w kontrze do epickiej próby, przejdziemy do propozycji filmowej – komedii z 1999 r., w której humor słowny odgrywał kluczową rolę. Premiera nagrania zaplanowana została na 23 listopada, godz. 16.00. Wysłuchanie wszystkich audycji możliwe jest za pośrednictwem bibliotecznej strony lub Facebooka.

Zapraszamy do słuchania!

Pobierz tekstowy zapis podcastu