Scrap-book. Wystawa prac uczestników warsztatów

Na białym tle pas z pomarańczowymi plamami imitującymi farbę nakładaną pędzlem, obok tekst: SCRAP-BOOK wystawa prac uczestników warsztatów artystycznych z zakresu scrapbookingu, Biblioteka Główna dwunasty - dziewiętnasty października 2021. Logotypy: projektu, biblioteki, ministerstwa, Jaworzna, 120-lecia nadania Jaworznu praw miejskich, TVP Kultura, EXTRA Jaworzno, Puls Jaworzna, SBP.

Scrap-book. Wystawa prac uczestników warsztatów

Za nami cykl zajęć warsztatowych przybliżających tajniki scrapbookingu. Uczestnikami czerwcowych spotkań byli uczniowie szkoły podstawowej. Natomiast we wrześniu techniki i style tej formy artystycznego wyrazu poznawali seniorzy. Przewodniczką dla obu grup wiekowych była Angelina Więckowska – absolwentka Liceum Sztuk Plastycznych, instruktor ds. kultury w MCKiS w Jaworznie. Efekty twórczych zmagań zaprezentujemy zarówno w formie elektronicznej oraz w postaci wystawy stacjonarnej w Bibliotece Głównej, w dniach 12-19 października. Jesteśmy przekonani, że przedstawione kartki na różne okazje zainspirują niejedną osobę do własnej aktywności rękodzielniczej.

Organizacja wydarzeń związana była z realizacją trzeciej edycji projektu „Performatywna książka. Performatywna Biblioteka”, dofinansowanego ze środków Ministra Kultury, Dziedzictwa Narodowego i Sportu pochodzących z Funduszu Promocji Kultury.

12 - 19 paź 2021