Skrzynia Władcy Piorunów. Spotkanie autorskie online z Marcinem Koziołem

Białe tło, po lewej stronie żółto-brązowy pas imitujący pociągnięcia szerokim pędzlem, zdjęcie autora. Test: Fanfik-book, Skrzynia Władcy Piorunów, spotkanie autorskie z Marcinem Koziołem, 11 maja 2021 roku, godzina 9.00. Logotypy: projektu, Biblioteki, Ministerstwa, miasta Jaworzna, 120-lecia nadania praw miejskich, Puls, Extra, sbp.pl, TVP Kultura.

Skrzynia Władcy Piorunów. Spotkanie autorskie online z Marcinem Koziołem

11 maja 2021 r. w ramach inauguracji cyklu „Fanfik-book”, stanowiącego jeden z elementów projektu „Performatywna książka. Performatywna Biblioteka. Edycja 3”, odbędzie się spotkanie autorskie online z Marcinem Koziołem. Pisarz, twórca literatury dla dzieci i młodzieży, autor lektury szkolnej „Skrzynia Władcy Piorunów” i jej kontynuacji„Tajemnica przeklętej harfy” oraz „Gwiazda Blachonosego”, tylko w samym 2019 roku spotkał się 25 000 czytelników. Prowadzi rezerwat starych komputerów. Owocem informatycznych zainteresowań jest książka „Szalona historia komputerów”. Zapalony podróżnik, przez wiele lat dyrektor mediów elektronicznych National Geographic Polska. Zwiedził ponad 60 krajów. Ostatnio przejechał konno Kaukaz Mały. Książkowym odbiciem pasji podróżniczej jest nagradzana seria o Wombacie Maksymilianie (Nagroda Magellana dla najlepszej książki podróżniczej dla dzieci).

Projekt „Performatywna książka. Performatywna Biblioteka. Edycja 3” dofinansowano ze środków Ministra Kultury, Dziedzictwa Narodowego i Sportu pochodzących z Funduszu Promocji Kultury.

źródło: https://www.marcinkoziol.com/spotkania-online.html

Zrzut z ekranu: Po prawej stronie autor - Marcin Kozioł, po lewej grzbiety dwóch książek i okładka jednej – „Gwiazda Blachonosego”.

11 maja w Miejskiej Bibliotece Publicznej w Jaworznie, w ramach projektu „Performatywna Książka. Performatywna Biblioteka. Edycja 3”, odbyło się spotkanie online z Marcinem Koziołem – pisarzem, wielbicielem podróży, kolekcjonerem starych komputerów, człowiekiem wielu pasji. Autor bestsellerowych powieści w niekonwencjonalny sposób przybliżył uczestniczącej w spotkaniu młodzieży swoją twórczości wykorzystując filmiki, animacje, zdjęcia oraz… doświadczenia naukowe. Punktem wyjścia do interaktywnych zajęć była treść lektury pt.: „Skrzynia Władcy Piorunów” oraz jej kolejne części. Uczniowie z ogromnym zainteresowaniem wsłuchali się w opowieść naszego gościa, o czym świadczyła duża aktywność na czacie i zadawane pytania. Z nieoficjalnych źródeł wiemy, iż po spotkaniu młodzi (a przynajmniej znaczna część) hurtem zaczęli wypożyczać i kupować książki prozaika :).

Projekt dofinansowano ze środków Ministra Kultury, Dziedzictwa Narodowego i Sportu pochodzących z Funduszu Promocji Kultury.

11 maj 2021