Spotkania dla najmłodszych z Edytą Jungowską

Tło białe. Grafika: wzór stylizowany na układ scalony. Tekst: Miejska Biblioteka Publiczna w Jaworznie. Sieci w sieci, spotkanie z Edytą Jungowską, dwudziesty dziewiąty listopada 2021, godziny 10:00 i 13:00. Na środku zdjęcie aktorki. Logotypy: Biblioteki, GKRPA, 120-lecia nadania praw miejskich, miasta Jaworzna, kampanii lokalnej pt. Jaworzno mówi STOP Cyberprzemocy.

Spotkania dla najmłodszych z Edytą Jungowską

Spotkania dla najmłodszych z Edytą Jungowską

29 listopada o godz. 10.00 i 13.00 najmłodsi czytelnicy spotkają się z Edytą Jungowską. Popularna i ceniona aktorka jest absolwentką Państwowej Wyższej Szkoły Teatralnej w Warszawie. Przez wiele sezonów była członkinią zespołu Teatru Nowego prowadzonego przez Adama Hanuszkiewicza. W kolejnych latach występowała na deskach Teatru Studio. Stworzyła ok. 30 kreacji w Teatrze TV. Rozpoznawalność przyniosła jej rola siostry Bożenki w serialu „Na dobre i na złe”. Dzieci doskonale znają głos artystki z serii audiobooków, w których szczególnie propaguje twórczość Astrid Lingren, starsze pamiętają ją z programu telewizyjnego „Ala i As”.

Wydarzenie zorganizowane zostanie w ramach bibliotecznego projektu pn. „Sieci w sieci. O cyberprzemocy i innych zagrożeniach”, współfinansowanego ze środków z budżetu gminy, pochodzących z wpływów z opłat za zezwolenia na sprzedaż napojów alkoholowych. Projekt jest częścią działań lokalnej kampanii „Jaworzno mówi STOP cyberprzemocy”.9

Od salw śmiechu po pełną skupienia ciszę, na tych dwóch biegunach reakcji rozgrywały się wydarzenia z udziałem niezwykłej aktorki – Edyty Jungowskiej. Artystka, będąca niezłomną popularyzatorką twórczości dla dzieci, w tym szczególnie literatury skandynawskiej i niemieckiej, spotkała się w naszej bibliotece z dwoma grupami uczniów szkoły podstawowej. Uczestnicy fantastycznie reagowali na zaproszenia gościa do wspólnej, kreatywnej zabawy, której przewodziła, inspirująca kolejne pokolenia małych czytelników – niezrównana Pippi. W czasie słuchania pełnej ekspresji interpretacji fragmentów przygód rudowłosej dziewczynki, na umówione znaki, dzieci wtórowały artystce tworząc z nią mini słuchowisko.
Organizacja wydarzenia związana była z realizacją bibliotecznego projektu pn. „Sieci w sieci. O cyberprzemocy i innych zagrożeniach”, współfinansowanego ze środków z budżetu gminy, pochodzących z wpływów z opłat za zezwolenia na sprzedaż napojów alkoholowych. Projekt jest częścią działań lokalnej kampanii „Jaworzno mówi STOP cyberprzemocy”.

17 lis 2021