Spotkanie autorskie z Moniką Urbaniak

Tło: białe. Grafika: wśród chmur, na bicyklu, podróżuje mężczyzna w surducie i czarnym meloniku. Do pojazdu przyczepiono sznury, na których powiewają balony z oknami, przypominające stare kamienice. Tekst: Miejska Biblioteka Publiczna w Jaworznie. Dział Informacji Regionalnej. Spotkania autorskie z Moniką Urbaniak. Termin: 27 marca 2024, godz. 10:00 i 12:00. Logo: MBP Jaworzno i Jaworzna-źródła energii.

Spotkanie autorskie z Moniką Urbaniak

27 marca br., w audytorium Biblioteki Głównej, odbędą się dwa spotkania poświęcone tworzeniu ilustracji do książek i plakatów dla dzieci. Jaworznicka artystka plastyk, Monika Urbaniak, opowie skąd czerpie inspiracje do swoich projektów i jak wygląda praca ilustratora. Jaworznianka współpracuje między innymi z Wydawnictwem Dreams i Wydawnictwem Bumcykcyk. tworząc okładki oraz ilustracje do książek dla dzieci takich jak: „Malinka Wombat”, „Muzeum rzeczy Jasnomagicznych”. Tworzy również plakaty do spektakli dla dzieci dla Teatru Maska w Rzeszowie i Teatru Baj w Warszawie. Ponadto została nominowana w kategorii Nagroda Specjalna w Konkursie Twórców Teatralnych „Złote Maski” za rok 2022 za plakat pt. „Złota” dla Teatru Dzieci Zagłębia im. Jana Dormana w Będzinie.

27 mar 2024