Spotkanie online z Łukaszem Kowalczukiem. Finał cyklu Scrap-book

Na białym tle pas z pomarańczowymi plamami imitującymi farbę nakładaną pędzlem, obok tekst: SCRAP-BOOK finał, spotkanie online z Łukaszem Kowalczukiem – ilustratorem i autorem komiksów, dwunasty października 2021, godzina 10.00. Logotypy: projektu, biblioteki, ministerstwa, Jaworzna, 120-lecia nadania Jaworznu praw miejskich, TVP Kultura, EXTRA Jaworzno, Puls Jaworzna, SBP.

Spotkanie online z Łukaszem Kowalczukiem. Finał cyklu Scrap-book

12 października o godz. 10.00 spotkamy się online z Łukaszem Kowalczukiem – jednym z najaktywniejszych polskich twórców komiksów. Autor pisze, rysuje, publikuje, a także prowadzi warsztaty. Wydał dziesiątki tytułów w Polsce, Stanach Zjednoczonych, Kanadzie, Francji i Niemczech. Ma studio w Stacji Kultura, gdzie również organizuje Rumia Comic Con. Ostatnio tworzy wiele ilustracji do gier RPG. Wydarzenie stanowić będzie zwieńczenie warsztatowego cyklu pn. Scrap-book. Organizacja spotkania związana jest z realizacją trzeciej edycji projektu „Performatywna książka. Performatywna Biblioteka”, dofinansowanego ze środków Ministra Kultury, Dziedzictwa Narodowego i Sportu pochodzących z Funduszu Promocji Kultury.

12 października grupa uczniów spotkała się online w Miejskiej Bibliotece Publicznej w Jaworznie z Łukaszem Kowalczukiem. Autor oprowadzając po swojej pracowni przybliżył warsztat i narzędzia ilustratora. Wspólnie z uczestnikami zastanawiał się nad definicją komiksu. Wskazał, gdzie szuka inspiracji oraz jakie są różnice między pracą „cyfrową” a „analogową”. Na wybranych przykładach zaprezentował także wpływ koloru na charakter rysunku. Spotkanie było również okazją do zadania pytań, również tych związanych z regulacją zasad współpracy ze zleceniodawcami i osobami zaangażowanymi w dane przedsięwzięcie. Wydarzenie zorganizowane zostało w ramach realizacji trzeciej edycji projektu „Performatywna książka. Performatywna Biblioteka”, dofinansowanego ze środków Ministra Kultury, Dziedzictwa Narodowego i Sportu pochodzących z Funduszu Promocji Kultury.

12 paź 2021