Spotkanie z Adamem Faberem. Finał cyklu Fanfik-book

Na białym tle pas z żółtymi plamami imitującymi farbę nakładaną pędzlem obok tekst: FANFIK-BOOK, spotkanie autorskie dla młodzieży z Adamem Faberem, dziewiętnasty listopada 2021 godzina 11:00. Pod spodem zdjęcie autora. Logotypy: projektu, biblioteki, ministerstwa, Jaworzna, 120-lecia nadania Jaworznu praw miejskich, TVP Kultura, EXTRA Jaworzno, Puls Jaworzna, SBP.

Spotkanie z Adamem Faberem. Finał cyklu Fanfik-book

Spotkanie z Adamem Faberem. Finał cyklu Fanfik-book

19 listopada o godz. 11.00, zapraszamy do Biblioteki Głównej na spotkanie z Adamem Faberem, autorem serii powieści fantasy – „Kroniki Jaaru” oraz „Krew Ferów”. Rozmowa będzie m.in. okazją do poznania okoliczności, w jakich nasz gość rozpoczął swoją przygodę z pisaniem, a także czym dla niego jest literatura młodzieżowa. Wydarzenie zorganizowane zostanie jako finał cyklu Fanfik-book w ramach 3 edycji projektu „Performatywna książka. Performatywna Biblioteka” dofinansowanego ze środków Ministra Kultury, Dziedzictwa Narodowego i Sportu pochodzących z Funduszu Promocji Kultury.

Spotkanie z Adamem Faberem. Finał cyklu Fanfik-book

Twórczość literacka nie jest możliwa bez obszernej lektury samego autora. Rozpoczęcie własnej aktywności pisarskiej musi być poprzedzone czytaniem innych. Tymi stwierdzeniami podzielił się z młodzieżą Adam Faber, mający na swym koncie popularną serię powieści fantasy – „Kroniki Jaaru” oraz „Krew Ferów”. Spotkanie w Bibliotece Głównej było okazją do rozmowy na temat książek, także tych zakazanych oraz historii czytelnictwa, tematów literackich, walorów opowieści fantastycznych i ich źródeł. Pisarz wspólnie z uczestnikami zastanawiał się nad definicją literatury młodzieżowej, próbą określenia, czym ona jest. Wydarzenie zorganizowane zostało jako finał cyklu Fanfik-book w ramach 3 edycji projektu „Performatywna książka. Performatywna Biblioteka” dofinansowanego ze środków Ministra Kultury, Dziedzictwa Narodowego i Sportu pochodzących z Funduszu Promocji Kultury.

19 lis 2021