Stop cyberprzemocy. Bezpieczne i odpowiedzialne korzystanie z zasobów sieci. Warsztaty profilaktyczne

Tło białe. Grafika: wzór stylizowany na układ scalony. Tekst: Miejska Biblioteka Publiczna w Jaworznie. Stop cyberprzemocy. Bezpieczne i odpowiedzialne korzystanie z zasobów sieci, prowadzenie Polskie Centrum Profilaktyki. 8 listopada 2021 r. godz. 9.00. Logotypy: Biblioteki, GKRPA, 120-lecia nadania praw miejskich, miasta Jaworzna, kampanii lokalnej pt. Jaworzno mówi STOP Cyberprzemocy.

Stop cyberprzemocy. Bezpieczne i odpowiedzialne korzystanie z zasobów sieci. Warsztaty profilaktyczne

Internet stwarza wiele możliwości, trzeba tylko pamiętać o korzystaniu z jego zasobów w odpowiedni sposób. Z badań Fundacji Dzieci Niczyje, przeprowadzonych w 2015 r., wynika, że podstawową aktywnością młodzieży w sieci są portale społecznościowe i czaty. Młodzi ludzie nawiązują na nich kontakty nie tylko ze szkolnymi rówieśnikami, ale również z osobami obcymi, co stwarza ogromne zagrożenie. 8 listopada br. o godz. 9.00 zapraszamy na warsztaty profilaktyczne pt. „Stop cyberprzemocy. Bezpieczne i odpowiedzialne korzystanie z zasobów sieci”. Zajęcia poprowadzą trenerzy z Polskiego Centrum Profilaktyki.

Tematyka warsztatów:

• portale społecznościowe – rodzaje zagrożeń i sposoby ich zapobiegania,
  • jak skutecznie chronić swoje dane osobowe,
  • uświadomienie uczniom, że rozmowy z obcymi osobami na portalach społecznościowych stanowią ogromne zagrożenie,
  • wypracowanie z uczniami zasad bezpiecznego i odpowiedzialnego korzystania z sieci.

Wydarzenie przeprowadzone zostanie w ramach realizacji bibliotecznego projektu pn. „Sieci w sieci. O cyberprzemocy i innych zagrożeniach” współfinansowanego ze środków z budżetu gminy, pochodzących z wpływów z opłat za zezwolenia na sprzedaż napojów alkoholowych. Projekt jest częścią działań lokalnej kampanii „Jaworzno mówi STOP cyberprzemocy”.

Liczba miejsc ograniczona. Zainteresowanych prosimy o zapisy pod nr tel. 784-024-163.

08 lis 2021