Światowy Dzień Świadomości Autyzmu. – QUIZ

Tło utrzymane w różnych odcieniach niebieskiego. Grafika: cztery puzzle w następujących kolorach: fioletowy, granatowy, czerwony i biały, które są połączone, tworząc kwadrat. Tekst: Miejska Biblioteka Publiczna w Jaworznie. Dział Informacji Regionalnej. Światowy Dzień Świadomości Autyzmu. Quiz. Logo biblioteki oraz Jaworzna – źródła energii.

Światowy Dzień Świadomości Autyzmu. – QUIZ

Po przepełnionym śmiechem Prima Aprilis, przyszedł czas na święto poświęcone akceptacji, solidarności i wsparciu, na jakie zasługują osoby z zaburzeniami ze spektrum autyzmu. Światowy Dzień Świadomości Autyzmu to czas, kiedy powinniśmy zwrócić szczególną uwagę na osoby, które postrzegają świat zupełnie inaczej. Osoby z ASD często nie komunikują się w standardowy sposób, ale tak samo jak każdy z nas, chcą być częścią grupy – w pełni akceptowaną, mimo szczególnych potrzeb i nietypowych zachowań. Pierwszym krokiem ku akceptacji jest zrozumienie – możliwe tylko dzięki zdobywaniu wiedzy i obalaniu popularnych mitów. Dlatego dzisiaj zapraszamy Was, Drodzy Czytelnicy, do udziału w quizie, który porusza podstawowe zagadnienia dotyczące autyzmu. Powodzenia!

02 - 09 kwi 2022