To co mam w sercu. Wystawa malarstwa Romana Pieczary

Plakat: na białym tle, po lewej stronie plakatu umieszczone dwa obrazy w zielonej ramce, przedstawiające pejzaże: łąkę z zielono-złotą trawą oraz sad z kwitnącymi drzewami. Po prawej stronie plakatu napis: Miejska Biblioteka Publiczna w Jaworznie: „To co mam w sercu”. Wystawa malarstwa Romana Pieczary. 25.03-16.04.2021. Biblioteka Głowna w Jaworznie. Na dole strony logotypy: Biblioteki w Jaworznie, obchodów rocznicy 120-lecia nadania praw miejskich oraz Jaworzna.

To co mam w sercu. Wystawa malarstwa Romana Pieczary

Serdecznie zapraszamy do obejrzenia wystawy prac malarskich Romana Pieczary, którą od 25 marca br. prezentować będziemy w holu Biblioteki Głównej. Roman Pieczara (ur. w 1937 r.) – jaworznianin, od pokoleń związany z naszym miastem, w którym się wychował, pracował i założył rodzinę. Od zawsze ciekawy świata i nowych wyzwań, szukał sposobów na niestandardowe, urozmaicone i barwne życie. Stad jego zróżnicowane zainteresowania obejmujące: kolarstwo, narciarstwo, wędkarstwo, wyprawy górskie, pszczelarstwo, łowiectwo, stolarstwo i inne. W ostatnich latach jego ulubionym zajęciem jest malowanie pejzaży. Stosuje techniki akwarelowe i akrylowe. Kontakt ze sztuką zapewnia mu spokój i wyciszenie.

Tagi:

25 mar 2021 - 16 kwi 2021