Wakacyjny piknik z Biblioteką

Tło: białe, z kraciastym kocem zajmującym pionowo i nieco ukośnie przestrzeń po prawej stronie. Na kocu w kolorach czerwieni, pomarańczu i bieli, ułożono: otwartą książkę, której strony zdobią kwiaty, szachownicę, z rozstawionymi na niej pionkami do gry w Warcaby, trzy kostki do gry – zieloną, niebieską i czerwoną, a także kosz piknikowy, z którego wystaje kawałek arbuza i niebieski robot. Tekst: Miejska Biblioteka Publiczna w Jaworznie. Piknik z Biblioteką. Kiedy: 2 lipca 2022, godz. 10:00 – 13:00. Gdzie? Parking rowerowy Płaszczka przy jaworznickich Plantach. W programie: Turniej gier planszowych, Zabawy podwórkowe, Robotowe rozgrywki, Bookcrossing dla dorosłych i dzieci, Mała Książka Wielki Człowiek – zajęcia edukacyjne i rozrywkowe dla dzieci w wieku przedszkolnym i rodziców. Czekamy na Was! Logo: biblioteki i Jaworzna – źródła energii.

Wakacyjny piknik z Biblioteką

Pora na piknik! I to w iście literackim stylu! Tych dużych i tych małych, młodszych oraz starszych mieszkańców Jaworzna zapraszamy do wspólnej zabawy z Biblioteką! W myśl zasady, że książka jest dobra w każdym momencie i w każdym miejscu, 2 lipca br. /sobota/ w godz. 10.00-13.00, przestrzeń w pobliżu jaworznickich PLANT tzw. PŁASZCZKA, stanie się miejscem plenerowego spotkania pt. Wakacyjny piknik z Biblioteką. Bitwy robotów, książkowy tor przeszkód, podwórkowe gry i zabawy, to zaledwie część atrakcji, które czekają na uczestników wydarzenia. Dla dzieci, które zdecydują się wziąć udział w zabawie, przygotowaliśmy szalone konkurencje okraszone dużą dawką dobrego humoru. Oprócz wyzwań intelektualno-sportowych, można będzie pograć w planszówki, wykonać prace plastyczne lub po prostu poczytać ulubioną książkę. Tego dnia przeprowadzimy także akcję bookcrossingu, dzięki której każdy będzie mógł oddać zalegające w domu książki, a w zamian zabrać pozycje, które pozwolą odświeżyć prywatną biblioteczkę. W trakcie pikniku przewidujemy możliwość zapisania się do biblioteki, a najmłodsi czytelnicy wraz z kartą biblioteczną, w ramach ogólnopolskiej akcji Mała książka. Wielki człowiek, otrzymają prezent w postaci wydawnictwa pt. „Książką połączeni, czyli przedszkolak idzie do biblioteki”. Czekamy na Was!

Tagi:

02 lip 2022