Warsztaty projektowania gry planszowej o samochodach pt. „Ale jazda!”

Tło: szare. Grafika: 1. dwie ramki z tekstem - jedna pomarańczowa, druga czarna. 2. Grafika przedstawiająca frontem ustawiony samochód osobowy z wtyczką elektryczną. Tekst: Energia Słowa. Odpal słowo w Bibliotece. Ale jazda! Warsztaty projektowania gry planszowej dla dzieci i ich rodziców. Prowadząca: Magdalena Śliwińska – artystka sztuk wizualnych. Terminy: 15, 22 , 29 października, godz. 11:00. Miejsce: Miejska Biblioteka Publiczna w Jaworznie, Rynek Główny 17. Zapisy na warsztaty w Dziale dla Dzieci i Młodzieży (tel: 32 751 91 92, nr wewnętrzny: 2 220). Poniżej zamieszczono logo Ministerstwa z dopiskiem: Projekt dofinansowano ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego pochodzących z Funduszu Promocji Kultury. Organizatorzy: MBP Jaworzno, Jaworzno-źródło energii. Patroni Medialni: Puls Jaworzna, Extra Jaworzno, sbp.pl, radio eM, Gazeta Jaworznicka, Żółty Jeż.

Warsztaty projektowania gry planszowej o samochodach pt. „Ale jazda!”

W ramach projektu „Energia słowa” serdecznie zapraszamy dzieci i ich rodziców na kreatywne warsztaty przygotowane w ramach cyklu ODPAL SŁOWO.
W oparciu o książki popularnonaukowe o samochodach uczestnicy, pod okiem artystki Magdaleny Śliwińskiej, stworzą prototyp gry planszowej „Ale jazda!”. W czasie zajęć uczestnicy zapoznają się z podstawowymi informacjami o typach gier planszowych i zasadach ich opracowywania oraz z szeregiem książek opowiadających o historii i budowie samochodów, z których będą korzystać podczas przygotowywania gry. Na zakończenie uczestnicy wypróbują prototyp
w praktyce, czyli zagrają w zaprojektowaną przez siebie grę. Serdecznie zapraszamy!

Zajęcia odbędą się 15, 22, 29 października, o godz. 11.00. Wszystkie poprowadzi Magdalena Śliwińska, artystka nagrodzona w 2019 roku nagrodą „Zabawka roku” za grę planszową pt. „Minerały”. Zapisy przyjmowane są w Dziale dla Dzieci i Młodzieży oraz pod nr tel. 32 751-91-92 wew. 2 220. Ilość miejsc ograniczona.
Zapraszamy serdecznie!
Projekt „Energia słowa” otrzymał dofinansowanie ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego pochodzących z Funduszu Promocji Kultury.

W ramach projektu „Energia słowa”, w cyklu ODPAL SŁOWO, odbyły się warsztaty
z projektowania gry planszowej o samochodach pt. ALE JAZDA!
W warsztatach wzięły udział dzieci w wieku wczesnoszkolnym i ich rodzice. Pierwsze zajęcia nie były łatwe, ponieważ szybko okazało się, że zrobienie dobrej gry planszowej wymaga sporo pracy i jest to proces dosyć skomplikowany. Jednak już na drugich zajęciach mali i duzi uczestnicy świetnie orientowali się w swoich zadaniach, tworzyli karty, przeszukiwali książki o samochodach w celu znalezienia najfajniejszych ciekawostek motoryzacyjnych oraz zabierali się do wytyczania dróg na swoich planszach. Na ostatnich zajęciach trwały gorączkowe prace wykończeniowe, trzeba było zadbać o dopasowanie wszystkich elementów, ozdobienie pudełek (powstały dwa prototypy) no i na koniec oczywiście wypróbowanie, czy da się w te gry zagrać. Dało się!
Na koniec wszyscy uczestnicy otrzymali materiały promocyjne projektu „Energia słowa” (worek, kubek, zakładka) i obietnicę, że gry będą włączone do zbiorów Działu Multimediów naszej biblioteki, a tym samym dostępne dla chcących w nie zagrać czytelników. Zajęcia odbyły się 15, 22, 29 października, o godz. 11.00.

29 paź 2022