“Wciąż się dzieje” – 20-lecie nieformalnej grupy artystycznej “na przekór”

Na jasnofioletowym tle grafika przedstawiająca rozciągniętą sprężynę. Na górnej krawędzi sprężyny widoczny napis: Wernisaż 15.10.2021. Ekspozycja 13.10.2021 – 01.11.2021. Miejska Biblioteka Publiczna w Jaworznie. Rynek Główny 17. Galeria ExLibris. Wystawa jubileuszowa. Poniżej napisu, na środkowej krawędzi sprężyny widoczne czerwone kółko, symbolizujące element w ruchu. Poniżej grafiki czary napis: Wciąż się dzieje. 20-lecie nieformalnej grupy artystycznej „na przekór”. Wystawa jubileuszowa. Od 13.10.2021 do 01.11.2021. Na samym dole plakatu biała belka z logotypami: logo ExLibris Miejskiej Biblioteki Publicznej w Jaworznie, logo Jaworzno – źródło energii, logo 120-lecia nadania praw miejskich Jaworznu.

“Wciąż się dzieje” – 20-lecie nieformalnej grupy artystycznej “na przekór”

„Tak trudno być kobietą. Jeszcze trudniej, kiedy nie potrafi się zagłuszyć w sobie potrzeby tworzenia, kiedy jest się matką, żoną i córką w dojrzałym wieku. Tak trudno wówczas zdecydować KIM BYĆ, a KIM BYWAĆ? Choć tak naprawdę to przecież jasne, że będąc matką z wyboru, artystą można tylko bywać…” Artystki przynależące do nieformalnej grupy „na przekór” tworzą więc na przekór zmęczeniu, na przekór braku czasu, na przekór ciążących na nim obowiązkom. I mimo, że nie zawsze znajdują wystarczająco dużo czasu, by oddać się kompletnie pasji tworzenia, grupa „na przekór” nadal działa. 13 października w Galerii ExLibris pokażemy jubileuszową wystawę „Wciąż się dzieje”. Znajdzie się na niej zarówno malarstwo, fotografia i ceramika. Okres pandemii nie był i nie jest łaskawy dla twórców – ale artystki z grupy „na przekór” udowodnią nam, że sztuka przetrwa nawet i te czasy.

Tagi:

13 paź 2021 - 01 lis 2021