Wokół sakramentów. Chrzest

Tło: zdjęcie przedstawiające miasto z lotu ptaka. Zabudowania, utrzymane w kolorystyce brązu, beżu i pomarańczu, gdzieniegdzie poprzetykane zielenią drzew, nasuwają myśl, że to miejsce może się znajdować na terenach Ziemi Świętej. Tekst: Miejska Biblioteka Publiczna w Jaworznie. Wokół sakramentów. Chrzest. Wykład ks. dr. Lucjana Bielasa. Termin: 17.02.2023, godz. 17:00. Biblioteka Główna. Logo: Biblioteki i Jaworzna - źródła energii.

Wokół sakramentów. Chrzest

Miejska Biblioteka Publiczna w Jaworznie serdecznie zaprasza, 17 lutego o godz. 17.00, na wykład ks. dr. Lucjana Bielasa rozpoczynający nowy cykl, zatytułowany „Wokół sakramentów”. Pierwsza prelekcja poświęcona zostanie obrzędowi chrztu. Kontekstem do rozważań na temat teologii i historii tego sakramentu będą ubiegłoroczne wykłady poświęcone nauce św. Pawła.

Wydarzenia odbywać się będą raz w miesiącu, w Audytorium Biblioteki Głównej.

17 lut 2023