Wokół spełniania marzeń. Spotkanie z Joanną Jagiełło

Tło: białe, po lewej stronie umieszczono prostokąt wypełniony grafiką przypominającą ułożone w nieładzie książki o pomarańczowych okładkach. Tekst: Książka w obrazie. Wokół spełniania marzeń – spotkanie autorskie z Joanną Jagiełło. Termin: 27.05.2022, godz. 8:30. Biblioteka Główna w Jaworznie. Zdjęcie: na tle zieleni drzew widać uśmiechniętą kobietę, której ramiona okrywa niebieska chusta pokryta wzorami. Pisarka ma jasne półdługie kręcone włosy, a jej twarz zdobią okulary w czarnych oprawkach. Logo: Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego z dopiskiem: Dofinansowano ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego pochodzących z Funduszu Promocji Kultury. Patroni Medialni: Logo: projektu, biblioteki, Jaworzna – źródła energii, TVP Kultura, SBP PL, Radio EM 107,6 FM Katowice, Puls Jaworzna, Extra Jaworzno, Gazeta Jaworznicka.

Wokół spełniania marzeń. Spotkanie z Joanną Jagiełło

27 maja o godz. 8.30 odwiedzi naszą bibliotekę Joanna Jagiełło – autorka powieści dla młodzieży, wierszy i opowiadań. Jej debiutancka publikacja, „Kawa z kardamonem”, została nominowana do nagrody polskiej sekcji IBBY Książka Roku 2011. Książka uzyskała też nominację do nagrody Donga oraz została wpisana na Listę Skarbów Muzeum Książki Dziecięcej. Powieść zapoczątkowała poczytną i często nagradzaną „Serię kawową”. Podczas spotkania autorka opowie o swoim wielkim marzeniu – pisaniu oraz drodze, jaką przeszła przełamując niechęć otoczenia oraz uporze i determinacji, dzięki którym udało jej się dojść do celu. Mówiąc o własnych doświadczeniach autorka odniesie się także do książek, w których poruszyła temat samorealizacji.
Wydarzenie zorganizowane zostanie w ramach cyklu „Książka w obrazie” stanowiącego element 4. edycji projektu Performatywna książka. Performatywna Biblioteka. Co autorów inspiruje?
Przedsięwzięcie dofinansowano ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego pochodzących z Funduszu Promocji Kultury.

Relacja

O sile marzeń, wartości bycia szczerym względem siebie samego i swoich pragnień, o tym, że nigdy nie jest za późno na radość, jaką daje nam robienie czegoś, co lubimy, co sprawia nam przyjemność i jest źródłem prawdziwej satysfakcji – to część tematów, jakie pojawiły się na spotkaniu z Joanną Jagiełło. Autorka, dzieląc się własnymi doświadczeniami związanymi z pisarstwem i dość późnym debiutem, nawiązywała do swoich książek. Opowiadała o tym dlaczego pisze głównie dla młodzieży, kto jest jej pierwszym czytelnikiem i skąd czerpie inspirację.
W wydarzeniu wzięli udział uczniowie dwóch jaworznickich szkół średnich.
Spotkanie zorganizowane zostało w ramach cyklu „Książka w obrazie” stanowiącego element 4. edycji projektu Performatywna książka. Performatywna Biblioteka. Co autorów inspiruje?

27 maj 2022