Wspomnienia i fascynacje – wystawa prac Sabiny Piotrowskiej

Tło: różnobarwne, z dominującym kolorem czerwonym. Po lewej stronie plakatu umieszczono trzy zdjęcia, przedstawiające prace Sabiny Piotrowskiej: obraz z namalowanym niebieskim pawiem, fotografię prezentującą wiszący na drzewie żółty, jesienny liść na tle brzegu jeziora oraz rękodzieło w postaci szklanki ozdobionej z zewnątrz czerwony kwiatami na zielonej łące. Tekst" Miejska Biblioteka Publiczna w Jaworznie. Sabina Piotrowska. Wspomnienia i fascynacje. Wystawa 24.01-13.02.2023. Wernisaż: 25 stycznia 2023 r., godz. 17.00. Galeria ExLibris. Oprawa muzyczna Jerzy Herman. Logotypy: MBP w Jaworznie i miasta Jaworzna.

Wspomnienia i fascynacje – wystawa prac Sabiny Piotrowskiej

Po pełnej emocji i wrażeń ubiegłorocznej, zbiorowej wystawie fotografii pt. Ulotne chwile, czas na indywidualną prezentację twórczości jaworznickiej artystki Sabiny Piotrowskiej. Od 24 stycznia br. biblioteczna Galeria ExLibris wypełni się zdjęciami, obrazami i rękodziełem jej autorstwa. Miłośników talentu jaworznianki zapraszamy na uroczysty wernisaż, który odbędzie się 25.01.2023 r. o godz. 17.00. Wydarzenie uświetni występ finalisty Voice of Poland Senior – Jerzego Hermana.

Artystka o wystawie

Czym byłoby życie bez wspomnień i fascynacji? Są one bardzo ważne i potrzebne każdemu z nas, również mnie. Z wielką przyjemnością wracam pamięcią do minionych, dawnych dni. Ta wyjątkowa podróż w czasie wywołuje burzę różnych emocji. Te pozytywne, radosne i szczęśliwe działają, jak lekarstwo. Te smutne uczą wyciągać wnioski na przyszłość. Malarstwo i fotografia to moja pasja, która od 7 lat tworzy nowe, zupełnie odmienne od dotychczasowych wspomnienia. Sztuka nauczyła mnie inaczej postrzegać świat i otaczającą rzeczywistość. Zachwyca mnie każdy jej rodzaj, począwszy od małej, amatorskiej, a skończywszy na tej powszechnie znanej, stworzonej przez cenionych i podziwianych artystów, którzy na stałe zapisali się w historii, a ich dzieła rozpoznaje cały świat. Inspiracji szukam w muzyce, literaturze oraz sytuacjach, które obserwuję i doświadczam na co dzień. Wybieram te, które są na tyle znaczące, że pozostawiają ślad w mojej pamięci. Stają się źródłem fascynacji, wzbogacając moją osobistą kolekcję wspomnień. Lubię podziwiać, oglądać, analizować oraz zachwycać się kształtem, kolorem, fakturą oraz sposobem malowania innych artystów. To wywołuje pewien rodzaj natchnienia, jakiegoś impulsu, który pomaga mi w tworzeniu i realizacji własnych pomysłów. Oddając się sztuce, chodzi mi przede wszystkim o przyjemność, jaką daje sam proces twórczy, zadowolenie z siebie i te emocje, które towarzyszą artyście. Myślę, że stworzyłam swój własny, indywidualny styl i choć nie jest on perfekcyjny, jest po prostu mój. Bardzo często wracam do wspomnień związanych z konkursami, wystawami, plenerami, wernisażami, w których uczestniczyłam. To właśnie dzięki nim nabieram większej pewności i przekonania, że to co robię jest dla mnie bardzo ważne, potrzebne i stanowi ogromną WARTOŚĆ.
Wciąż uczę się słuchać, obserwować, zauważać proste, drobne rzeczy oraz to, co dzieje się nowego obok mnie. Wsłuchuję się w głosy moich bliskich, przyjaciół, znajomych, widzę jak zmienia się świat, krajobraz, kolory natury, aura, czy cudowne wschody i zachody słońca. Chłonę wszystko co pozytywne, nie unikając jednocześnie trudnych chwil. Kocham ludzi z pasją i energią do działania. Obcowanie z nimi to dla mnie ogromna radość i przyjemność. Wspólnie spędzany czas mobilizuje mnie do pracy twórczej. ZAPRASZAM DO MOJEGO ŚWIATA FASCYNACJI I WSPOMNIEŃ.

Relacja

25 stycznia 2023 r. w bibliotecznej Galerii ExLibris, odbył się uroczysty wernisaż wystawy prac Sabiny Piotrowskiej pt. Wspomnienia i fascynacje. Ekspozycja, obejmująca trzy obszary sztuki: malarstwo, fotografię i rękodzieło, składała się z kilkudziesięciu dzieł, przedstawiających świat widziany oczami artystki. Jej pasją jest malarstwo sztalugowe, głównie akryle. Obrazy tworzy w zależności od wewnętrznego nastroju. Niektóre z nich są pełne ekspresji o żywym nasyceniu barw inne zaś bardziej delikatne, wyciszone i stonowane. Najczęściej podejmowane tematy to martwe natury, kwiaty i zwierzęta, a także abstrakcja. Twórczą inspiracją jest dla niej także fotografowanie. Wielogodzinne wyprawy z aparatem dostarczają jej energii, radości, wzbudzając pozytywne uczucia, motywujące artystkę do dalszej pracy. Najbardziej lubi fotografować przyrodę i towarzyszące jej zjawiska; wschody i zachody słońca. W kadrze szuka wyjątkowych momentów, które pragnie zatrzymać. To dla niej czas spokoju, ciszy, wytchnienia. Tworzy też na szkle, porcelanie, tkaninie. Utrzymuje żywe kontakty ze środowiskiem artystycznym Jaworzna. Będąc członkinią STK chętnie uczestniczy w plenerach artystycznych, starając się na bieżąco doskonalić swój warsztat i poszukując jednocześnie nowych twórczych rozwiązań, pomysłów i środków wyrazu.

25 sty 2023