Wylęgarnia 2022

Na ciemnoszarym tle widoczna duża, czarna kamera filmowa. Powyżej czarny napis: Wylegarnia. W prawym górnym rogu napis: II Międzynarodowy Szkolny Konkurs Filmowy (XII edycja). W lewym dolnym rogu kod QR prowadzący do strony: www.wylegarnia.net.pl i napis: Zgłoś się! Obok czarny napis: Termin składania prac: 28.02.2022 r. Poniżej belka z logotypami: Honorowy Patronat Ministra Edukacji i Nauki, Honorowy Patronat Prezydenta Miasta Jaworzna Pawła Silberta, logo Urzędu Miejskiego w Jaworznie; organizatorzy, partnerzy, patroni: logo Miejskiej Biblioteki Publicznej w Jaworznie, logo III Liceum Ogólnokształcącego im. Orła Białego w Jaworznie, logo Szkoły Filmowej im. Krzysztofa Kieślowskiego Uniwersytetu Śląskiego w Katowicach, logo Instytucji Filmowej “Silesia Film”, logo Kuratorium Oświaty w Katowicach; patroni medialni: logo Telewizji Katowice, logo Extra Jaworzno, logo PULS Jaworzna; sponsorzy: logo JagoPro, logo Fundacji Tauron, logo Fundacji Energetyka na Rzecz Polski Południowej.

Wylęgarnia 2022

Jeden z najsłynniejszych reżyserów świata – Alfred Hitchcock, powiedział kiedyś: „Film to życie, z którego wymazano plamy nudy”. Dlaczego więc nie sięgnąć po kamerę i nie spróbować opowiedzieć własnej historii? W ramach XII już edycji zapraszamy miłośników X Muzy do wzięcia udziału w Szkolnym Konkursie Filmowym „Wylęgarnia”. Wydarzenie jest skierowane do młodzieży szkół polskich i zagranicznych. Celem konkursu jest zachęcenie młodych twórców do kreatywnego wyrażenia swoich myśli, emocji poprzez szeroko rozumiane techniki audiowizualne oraz doskonalenie umiejętności posługiwania się warsztatem pisarskim, filmowym, fotograficznym i graficznym. Przyszli artyści będą mogli sprawdzić się w 5 kategoriach konkursowych: film fabularny lub dokumentalny, scenariusz filmowy, plakat filmowy, fotoreportaż filmowy, muzyka filmowa. Prace będą oceniane przez profesjonalne jury, w skład którego wejdzie m.in. Basia Trzetrzelewska – światowej sławy polska wokalistka. „Wylęgarnia” jest owocem współpracy trzech instytucji: Miejskiej Biblioteki Publicznej w Jaworznie, III Liceum Ogólnokształcącego im. Orła Białego w Jaworznie oraz Wydziału Promocji, Kultury i Sportu Urzędu Miejskiego w Jaworznie. Nad konkursem czuwa jego pomysłodawczyni oraz koordynatorka, mgr Celina Waśko. Patronat honorowy nad wydarzeniem objął Minister Edukacji i Nauki oraz Prezydent Miasta Jaworzna Paweł Silbert. Wśród partnerów i patronów “Wylęgarni” znalazły się prestiżowe instytucje filmowe, m.in. Szkoła Filmowa im. Krzysztofa Kieślowskiego Uniwersytetu Śląskiego w Katowicach, Instytucja Filmowa Silesia Film. Prace na konkurs można składać do 28 lutego 2022 r. Więcej informacji na stronie: www.wylegarnia.net.pl oraz pod adresem: wylegarnia@mbp.jaworzno.pl.

17 gru 2021 - 28 lut 2022