Za progiem domu. Wystawa fotografii Pawła Smolika

Miejska Biblioteka Publiczna w Jaworznie, Rynek Główny 17. Wernisaż wystawy "Za progiem domu", 24 stycznia 2022 r., godz. 18:00, Galeria ExLibris. Wystawa zdjęć Pawła Smolika, czynna do 14 lutego. Wstęp wolny. Na plakacie cztery fotografie z motywami jaworznickiej przyrody przedstawiające: sarny na tle zachodzącego słońca, sowę na gałęzi, pejzaż oraz sarnę na łące z makami. Logotypy: Jaworzno Źródła Energii, MBP w Jaworznie, Związek Polskich Fotografów Przyrody Okręg Śląski, Paweł Smolik Fotografia Dzikiej Przyrody.

Za progiem domu. Wystawa fotografii Pawła Smolika

Sodowa Góra z całym swoim przyrodniczo-krajobrazowym pięknem, stała się bohaterką wystawy fotografii Pawła Smolika, którą od 24 stycznia br. prezentować będziemy w bibliotecznej Galerii ExLibris. Ekspozycja, składająca się z kilkudziesięciu zdjęć, to próba uchwycenia i utrwalenia za pomocą obrazu wyjątkowych walorów środowiskowych występujących na tym terenie. Pomysł zrodził się pod wpływem obserwowanych przez autora zmian przyrodniczych zachodzących na wzgórzu, a wynikających m.in. z działalności człowieka. Celem wystawy jest również przekonanie odbiorców, że kontakt z naturą jest możliwy wszędzie, bez konieczności podróży w odległe miejsca, niejako za progiem domu…
Wernisaż, uroczyście otwierający prezentację, odbędzie się 24 stycznia o godz. 18.00. Ze względu na obostrzenia uwarunkowane pandemią, liczba uczestników wydarzenia będzie ograniczona.

Za progiem domu
Trudnej umiejętności „patrzenia”, śmiało możemy uczyć się od fotografów, którzy opanowali tą nieoczywistą sztukę „widzenia” niemal do perfekcji. Prace jednego z nich – jaworznianina Pawła Smolika możemy oglądać w bibliotecznej Galerii ExLibris od 24 stycznia 2022 r. W trakcie wieczoru uroczyście otwierającego wystawę, za sprawą artysty i jego prac, uczestnicy wydarzenia przenieśli się do fascynującego świata natury, będącego na wyciągnięcie ręki, niemal tuż za progiem naszego domu. Ekspozycja składająca się z 40 niezwykłych, tętniących życiem zdjęć, prócz prezentacji różnorodnych gatunków dziko żyjących zwierząt, przedstawia również walory przyrodniczo-krajobrazowe Sodowej Góry – popularnego, jaworznickiego wzgórza.

24 sty 2022 - 14 lut 2022