Zin-book. Spotkanie z Katarzyną Kołodziej – finał cyklu

Na białym tle pas z zielonymi plamami imitującymi farbę nakładaną pędzlem obok tekst: Zin-book finał spotkanie autorskie z Katarzyną Kołodziej – ilustratorką, piąty października 2021, godzina 11.00. Logotypy: projektu, biblioteki, ministerstwa, Jaworzna, studwudziestolecia nadania Jaworznu praw miejskich, TVP Kultura, EXTRA Jaworzno, Puls Jaworzna, SBP.

Zin-book. Spotkanie z Katarzyną Kołodziej – finał cyklu

Zin-book. Spotkanie z Katarzyną Kołodziej – finał cyklu

W ramach cyklu Zin-book, oprócz warsztatów tworzenia nieprofesjonalnego pisma – zina, przewidziane zostały dwa spotkania autorskie. Pierwsze, z Mariuszem Szczygłem – dziennikarzem i reporterem, odbyło się już we wrześniu. Kolejne tuż przed nami. 5 października br. o godz. 11.00 gościem biblioteki będzie Katarzyna Kołodziej – ilustratorka, autorka okładek i kolorowanek w tym także tych przestrzennych, absolwentka Akademii Sztuk Pięknych we Wrocławiu. Stale współpracuje z wydawnictwami literackimi – Naszą Księgarnią i Literaturą oraz edukacyjnymi – WSiP-em i Nową Erą.

Wydarzenie zorganizowane zostanie w związku z realizacją trzeciej edycji projektu „Performatywna książka. Performatywna Biblioteka”, dofinansowanego ze środków Ministra Kultury, Dziedzictwa Narodowego i Sportu pochodzących z Funduszu Promocji Kultury.

Audytorium Miejskiej Biblioteki Publicznej w Jaworznie, Katarzyna Kołodziej prezentuje uczestnikom swoje rysunki. Audytorium Miejskiej Biblioteki Publicznej w Jaworznie, Katarzyna Kołodziej maluje postać kotka na białej kartce tablicy flibchart, w obecności grupy uczestników. Na pierwszym planie uczestnicy spotkania. Katarzyna Kołodziej stoi przy namalowanej przez siebie postaci niebieskiego kotka. Katarzyna Kołodziej (postać widziana we fragmencie - zbliżenie na ręce) w trakcie rozrabiania farb. Audytorium Miejskiej Biblioteki Publicznej w Jaworznie, Katarzyna Kołodziej maluje postać różowego pieska na białej kartce tablicy flibchart. Namalowana postać różowego pieska w niebieskim kapeluszu.

W jaki sposób ilustrator pracuje z tekstem, na ile swobodnie może urzeczywistniać nakreślony przez autora świat bohaterów. Czym różnią się rysunki odręczne od tych, powstałych przy użyciu urządzeń elektronicznych, wyposażonych w programy graficzne. Jakie techniki najczęściej stosuje w swojej twórczości – opowiadała podczas spotkania w bibliotece Katarzyna Kołodziej. Młodzi uczestnicy mogli naocznie przekonać się jak za sprawą zamaszystych ruchów pędzla, z pierwotnej plamy wyłania się rozpoznawalny kształt sympatycznych zwierzaków – kotka lub pieska.

Organizacja wydarzenia związana była z realizacją trzeciej edycji projektu „Performatywna książka. Performatywna Biblioteka”, dofinansowanego ze środków Ministra Kultury, Dziedzictwa Narodowego i Sportu pochodzących z Funduszu Promocji Kultury.

05 paź 2021