ZIN-BOOK – WARSZTATY DLA MŁODZIEŻY

Na białym tle pas z zielonymi plamami imitującymi farbę nakładaną pędzlem obok tekst: Zin-book warsztaty dla dzieci i młodzieży prowadzenie Karolina Oczkowska szósty października godzina 12.30, trzynasty, dwudziesty i dwudziesty siódmy października godzina 12.00. Logotypy: projektu, biblioteki, ministerstwa, Jaworzna, studwudziestolecia nadania Jaworznu praw miejskich, TVP Kultura, EXTRA Jaworzno, Puls Jaworzna, SBP.

ZIN-BOOK – WARSZTATY DLA MŁODZIEŻY

ZIN-BOOK – WARSZTATY DLA MŁODZIEŻY
W dniach 6, 13, 20 i 27 października 2021, w naszej bibliotece odbędą się warsztaty poświęcone zinom. Zin, fanzin czy też artzin  (nazwa jest skrótem z języka ang. fan magazine), to rodzaj nieprofesjonalnego czasopisma kierowanego do miłośników jakiegoś tematu. Uczestnicy zajęć dowiedzą się m.in.: czym zin różni się od innych wydawnictw oraz jakie techniki i formy stosują ich twórcy. Głównym celem zajęć będzie inspiracja uczestników do stworzenia własnego zina. Spotkania poprowadzi Karolina Oczkowska – absolwentka historii sztuki na Uniwersytecie Papieskim w Krakowie oraz studiów pedagogicznych na Uniwersytecie Pedagogicznym im. KEN w Krakowie, autorka artystycznego zina. Zajmuje się rysunkiem, malarstwem oraz rękodziełem. Od kilku lat współpracuje z Fundacją Sztuki Nowej ZNACZY SIĘ.
Wydarzenia zorganizowane zostaną w ramach cyklu Zin-book w związku z realizacją trzeciej edycji projektu „Performatywna książka. Performatywna Biblioteka”, dofinansowanego ze środków Ministra Kultury, Dziedzictwa Narodowego i Sportu pochodzących z Funduszu Promocji Kultury.

Gablota wystawiennicza w holu Biblioteki Głównej, a w niej prace uczestników warsztatów Zin-book.

Na szarym tle, w centrum strony, znajduje się kula ziemska z różowo-fioletową aurą. Na górze umieszczono półokrąg słońca z wypisanym tytułem pracy: Geozin. Kartki zinbooka są połączone czarną włóczką zawiązaną tak, by tworzyła krzyżyki. Tło: białe. W centrum znajduje się gitara, wokół której roztacza się pięciolinia pełna nut. Tekst: De Musica. Zosia Pawlik. Strony są połączone pomarańczową wstążką w białe kropki. Tło: białe; szkic mopsa. Tekst: Buldogi i mopsy. Strony zostały związane białoniebieskim sznurkiem.

Opisy alternatywne

Geozin