ZNAMY SIĘ Z MIASTA

Plakat ma szare tło. U góry po prawej nazwa projektu pt. Energia słowa. Poniżej nazwa cyklu pt. ODKOP SŁOWO. Środek plakatu przedstawia luzem trzy puzzle: pomarańczowy, zielony i czarny. W nich napisy: ZNAMY SIĘ Z MIASTA, spotkanie ze znanym jaworznianinem, Bogdan Tosza, reżyser teatralny, publicysta oraz data spotkania 25.05.2022. Poniżej napis W bibliotece, a jeszcze niżej Miejska Biblioteka Publiczna, Rynek Główny 17. Na samym dole plakatu biały pasek z logotypami: Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego oraz oświadczeniem Dofinansowano ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego pochodzących z Promocji Kultury, logotypem Miejskiej Biblioteki Publicznej w Jaworznie, logotypem Miasta Jaworzna oraz partnerów medialnych projektu: Extra, PULS JAWORZNA, Gazeta jaworznicka, Żółty Jeż, portal Sbp, Radio Em.

ZNAMY SIĘ Z MIASTA

Szanowni Państwo, realizację cyklu Odkop słowo w ramach projektu Energia słowa kończymy spotkaniem pt. ZNAMY SIĘ Z MIASTA.
Naszym gościem będzie pan BOGDAN TOSZA, jaworznianin, reżyser teatralny, publicysta, eseista i animator kultury, wieloletni dyrektor Teatru Śląskiego im. Stanisława Wyspiańskiego w Katowicach, a także dyrektor Teatru Polskiego we Wrocławiu oraz Filharmonii im. Karola Szymanowskiego w Krakowie. Od 1992 roku wykładowca na Wydziale Radia i Telewizji Uniwersytetu Śląskiego w Katowicach.
Zapraszamy 25 maja na godzinę 17.00, Miejska Biblioteka Publiczna w Jaworznie, Rynek Główny 17.
Projekt Energia słowa dofinansowano ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego pochodzących z Funduszu Promocji Kultury.

Relacja

25 maja odbyło się spotkanie z Bogdanem Toszą. Atmosfera wydarzenia była bardzo serdeczna i rodzinna. Nasz gość wraz z licznie zebraną publicznością wspominał dawne Jaworzno, czasy swojego dzieciństwa spędzonego w Dąbrowie Narodowej, szkołę podstawową nr 18, w której obecnie mieści się Stowarzyszenie Betlejem; liceum nr 1, swoich nauczycieli, przyjaciół, rodzinę. Opowiadał również o studiach w Krakowie, pracy w teatrach oraz zajęciach ze studentami, które prowadzi od wielu lat w Szkole Filmowej w Katowicach. Po spotkaniu podpisywał swoje książki, „Daremny przechodzień” i wydane dosłownie trzy dni wcześniej przez krakowskie wydawnictwo Austeria „Zapiski z Rosji”. Oczywiście obydwie książki pana Bogdana Toszy można wypożyczyć w naszej bibliotece, do czego bardzo Państwa zachęcamy! Warto!

25 maj 2022